Відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

 

 
 

У районі організовано постійну розгорнуту книжково-ілюстративну виставку до 200-ліття від дня народження Т.Г. Шевченка, "І мене в сім'ї великій, в сім'ї новій..."

Засідання літературно-мистецької вітальні, приуроченої 200-літтю з дня народження Т.Г.Шевченка

17 лютого 2014 року в інформаційно-методичному центрі Віньковецького РМК  відбувся інтегрований методичний захід: методичне об’єднання шкільних бібліотекарів та  чергова зустріч учасників літературно-мистецької вітальні «Вернісаж особистостей». В рамках методичного об’єднання розглядалися питання, які стосувалися підведення підсумків участі бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів у конкурсі «Шкільна бібліотека», а також  участь учнів шкіл району  у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія-2014».
Для учасників засідання літературно-мистецької вітальні ця зустріч була особливою, адже приурочена вона 200-літтю з дня народження Т.Г.Шевченка, зокрема його перебуванню на Поділлі.
Інформацію про історичні  та літературні свідчення перебування Шевченка на Поділлі донесла  до присутніх методист відділу освіти Л.Брошко. Перед присутніми виступили гості вітальні – Яцишин Микола Серафимович, журналіст, автор книги «Гордість Віньковеччини» та Громова Дана, учениця 8 класу Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Микола Серафимович у своєму виступі звернув увагу присутніх на актуальність творів Кобзаря, відзначив, що в Тараса Шевченка нам всім треба вчитися любові та патріотизму до Батьківщини, адже саме цими променями пронизана вся творчість Кобзаря, це як заповіт для майбутніх нащадків. Окрім того Микола Серафимович прочитав декілька віршів-посвят поетів Віньковеччини Т.Г.Шевченку. Своїм віршем «І чути скрізь Тараса тихе слово», присвяченому Великому Кобзареві,  вразила  Дана Громова. В свою чергу до розмови долучились учасники засідання - шкільні бібліотекарі навчальних закладів району, обговорили життя і творчість генія, відображення  тих декількох днів, які Т.Г. Шевченко  провів  на Поділлі у його творчості, трагізм його життя та вічну славу Кобзаря.  Не обійшлося і без пісень, які виконав дует у складі Громої Інни Дмитрівни, шкільного бібліотекаря Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та її доньки Дани Громової. Для учасників літературно-мистецької вітальні прозвучали пісні «Така її доля», «По діброві вітер віє». Пройнявшись творчістю Т.Г.Шевченка, учасники засідання  поділилися враженнями, розповіли про свої доробки в рамках відзначення 200-річчя з дня народження  великого сина українського народу  - Тараса Григоровича Шевченка.

 

17.02.2014

Віньковецький Райметодкабінет

У вінок пам’яті Кобзаря

31 січня 2014 року у Дашковецькому НВК відбулося загальношкільне Шевченківське свято. Цікаво, по-особливому творчо  проведені заходи. Учні старших класів взяли участь у пізнавальній грі «Я люблю Україну», під час якої продемонстрували бажання знати і вивчати творчість  Великого Кобзаря. Гуртківці інсценізували уривок з драматичного твору Т.Шевченка «Назар Стодоля». Дух епохи, знання звичаїв і обрядів, відображення ідеї твору – все це майстерно передали учні-актори.
У святі взяли участь завідуюча РМК Саврій С.Г. та сільський голова Гладун М.П. Світлана Гаврилівна об’єднала учасників свята «живим» читанням поезій «Кобзаря»,  відмітила дашківчан  за прагнення  вшановувати ювілейну дату  Т.Г.Шевченка.  Свято викликало в усіх присутніх бажання знати, вивчати і пошановувати Шевченкове слово.

 

31.01.2014

Віньковецький Райметодкабінет

«Кобзар» - книга вічна

200 років виповнюється з дня народження Великого Кобзаря. З метою гідного відзначення цієї дати та задля підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Т. Шевченка Указом Президента України Віктора Януковича в Україні 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка. У зв’язку з цим 20 січня 2013 року у Віньковецькому навчально-виховному комплексі відбулася зустріч учнів 11-го класу та їхнього класного керівника Т.Моспан із головою райдержадміністрації А.Панасевичем.
З метою розкриття величі і безсмертя неперевершеного майстра слова проведений урок під назвою «Кобзар» - книга вічна». Сьогодні надзвичайно важливо виховувати в учнів любов і повагу до Великого Кобзаря, почуття гордості за народ, що подарував світові геніального митця. Приємним було спілкування та обговорення важливих проблем із Анатолієм Володимировичем, який запевнив, що заходи до річниці є не лише запланованими, а й щирими та потрібними - нести крізь віки спадщину, зберігаючи для нащадків полум’я Шевченкових слів. Анатолій Володимирович  побажав учням успішного навчального року, прагнення до нових звершень та здоров’я.

 

20.01.2014

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Презентація  унікального видання «Тарас Шевченко. Вибрані поезії. Живопис. Графіка»

Заходи, приурочені 200-річчю з дня народження поета, художника, національного пророка, апостола правди, величного сина України Т.Шевченка тривають. 17 січня у читальній залі Віньковецької ЦРБ відбулась презентація  унікального видання «Тарас Шевченко. Вибрані поезії. Живопис. Графіка» за участі керівника апарату райдержадміністрації О.Зелінського, директора Віньковецької ЦРБ Л.Нетреби.
Олег Михайлович підкреслив, що Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка. Справою честі кожного українця є належне його відзначення. З цією метою у районі розроблено план заходів щодо широкого відзначення 200-річчя Тараса Шевченка.
Як зазначила ведуча С.Кушнір, провідний бібліотекар ЦРБ: «Шевченко — це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у кого черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі. Він говорив до мертвих духом, які ще мали пробудитися, і до живих, і до ще не народжених, і в Україні, і в світах».
Оригінальністю та унікальністю презентованого видання є те, що разом з мовою оригіналу вибраних поезій присутній переклад англійською мовою, який здійснений лауреатом Перекладацької премії імені Івана Франка Національної спілки письменників України,  однією з найталановитіших та найбільш плідних перекладачів української художньої літератури англійською мовою  Вірою Річ із Великої Британії.
Дане видання вибраних поезій доповнюється репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка — поета і художника. Учасники заходу послухати декілька поезій Т.Г.Шевченка. Мовою оригіналу декламувала бібліотекар ЦРБ Л.Баранюк, англійською – учень 7 гімназійного класу Віньковецького НВК Владислав Приймак.

 

17.01.2014

Відділ культури райдержадміністрації

Вічне і живе Шевченкове слово

16 січня 2014 року у Віньковецькій районній бібліотеці для дітей проведено літературну мандрівку «Вічне і живе Шевченкове слово» для користувачів 7-б класу, присвячену життєвому, творчому шляху поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Присутні ознайомились із літературою Т.Г. Шевченка, а також з творами про нього. Діти слухали покладені на музику вірші Шевченка, брали участь у літературній вікторині з його творчості.  При проведенні мандрівки використовувалась презентація малюнків, художніх  творів митця, слайди із зображенням музею в селі Шевченкове, пам’ятників Т. Г. Шевченку. Семикласники разом із класоводом О. Задворною та працівниками районної бібліотеки для дітей віддали шану Шевченку поклавши квіти до пам’ятника Кобзарю.

 

16.01.2014

Відділ культури райдержадміністрації

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!»

16 січня 2014 року за участю голови райдержадміністрації А. Панасевича, начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації О. Рудницького відбулося засідання круглого столу вчителів-словесників на тему: «Шевченківський заповіт у контексті сьогодення», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
Анатолій Володимирович наголосив, що Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка. Справою честі кожного українця є належне його відзначення. З цією метою у районі розроблено план заходів щодо широкого відзначення 200-річчя Тараса Шевченка в освітніх закладах району. Очільник району підкреслив зацікавлення творчістю Великого Кобзаря, подякував вчителям-словесникам за мудрість у пропагуванні Шевченкового слова, висловив сподівання, що у освітніх закладах району продовжуватиметься робота щодо вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка і спрямовуватиметься на подальше збагачення навчально-виховного процесу, долучення учнівської молоді до скарбів національної історії, літератури та культури, глибин Шевченківської мудрості, утвердження духовних заповідей поета як важливого чинника консолідації суспільства.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту О. Рудницький подякував учасникам круглого столу за урочисте вшанування постаті Т.Г. Шевченка, відмітив плідну працю вчителів української мови та літератури з філологічно обдарованими дітьми у творчих підходах щодо вивчення спадщини Кобзаря, зауважив, що Шевченкове слово має звучати у школах не тільки у ювілейний рік, а сьогодні, завтра і завжди. 
Завідуюча районним методичним кабінетом С. Саврій відмітила, що Тарас Шевченко дав українській нації те, що нас об’єднує: він зберіг, розвинув наше слово. Закликала вчителів бути переконливими і палкими, щоб учнівська молодь читала і знала пророче слово Великого Кобзаря.
Під час проведення круглого столу порушувалося чимало тем, що стосувалися генія українського народу. Тарас Григорович Шевченко – особлива постать у житті нашого суспільства. Знайомство з його життям і творчістю відіграє важливу роль у духовному житті кожного громадянина. Захід проводився у приміщенні районної дитячої бібліотеки, де була підготовлена виставка, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, презентовано бібліографічний список літератури. Директор Віньковецької ЦРБ Л. Нетреба закликала всіх учасників круглого столу до співпраці. Представницький захід став стимулом для пропагування, вивчення та гідного вшанування Великого Кобзаря.

 

16.01.2014

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбулася поетична година «Творчість Т. Г.Шевченка  періоду заслання (1847-1857 рр.)»

В рамках  заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, 15 січня 2014 р. в читальній залі Віньковецької ЦРБ відбулася поетична година «Творчість Т. Г.Шевченка  періоду заслання (1847-1857 рр.)».
 Поезія періоду заслання надзвичайно різноманітна. Це і поезії, і великі твори, і щоденник автора, чудові зразки філософської, пейзажної і інтимної лірики. Ностальгією, спогадами про Україну, роздумами про долю її народу пройнята більшість ліричних творів цього періоду творчості Великого Кобзаря. Ведуча заходу Ш.Юськова наголосила: «Поезія була для Шевченка тими ліками, якими він намагався хоч як угамувати тугу за рідним краєм, творячи в своїй поетичній уяві дорогий йому образ України, її сіл, зелених ланів, її народу. Поезії Великого Кобзаря декламували бібліотекар Віньковецької ЦРБ Л.Баранюк, учениці Віньковецького НВК В.Жук та  Ю.Курлянцева.

 

15.01.2014

Відділ культури райдержадміністрації

Відкритий урок був присвячений 200-річчю від Дня народження світоча національної культури Тараса Григоровича Шевченка.

   14 січня 2014 року в Подолянській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено відкритий урок під назвою «Кобзар у нашій оселі» для учнів старших та молодших класів, на який була запрошена заступник голови райдержадміністрації В. Барвінок. Урок проводила вчитель української мови та літератури Н. Зайцева. Метою проведення  уроку було пізнання учнями постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості, виховання любові до рідного краю, пробудження національної самосвідомості, патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ, Батьківщину.
Враховуючи вікові особливості учнів молодшого шкільного віку, вчителем розроблено творчі завдання для стимулювання активної пізнавальної діяльності школярів. Під час проведення уроку учні декламували вірші Т. Г. Шевченка «На панщині пшеницю жала», «Тополя», поезію «Заповіт», тощо. Підсумовуючи проведення уроку до учнів звернулась Валентина Володимирівна, яка у спілкуванні із ними, наголосила, що Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні роком Тараса Шевченка, а отже життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря був, є і залишається взірцем мудрості, патріотизму, любові до рідної землі і спонукає молоде покоління до патріотичних звершень в ім’я своєї Батьківщини.
Посадовець побажала вчительському та учнівському колективу успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління.

 

14.01.2014

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Презентація  книжково-ілюстрованої виставки « Шевченкове слово у віках не старіє»

 У березні 2014 року світ відзначатиме 200 років від дня народження  Тараса Шевченка. Кожна нація має свого генія, визнаного і почутого не тільки нею, а й іншими народами. Для України 40-60-ті роки ХІХ століття минули  під знаком Великого Кобзаря.
Відзначення ювілею Тараса Шевченка на міжнародному рівні є знаковою та історичною подією не лише для України, а й для всього світу. Саме тому Президент України Віктор Янукович звернувся до ООН із пропозицією щодо проголошення 2014-го Міжнародним роком Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко для України – не просто народний поет і геніальний митець. Він національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець.
З нагоди Шевченківських днів 13 січня 2014 року за участю керівника апарату райдержадміністрації О.Зелінського в читальній залі  Віньковецької  ЦРБ відбулася презентація книжково-ілюстрованої виставки «Шевченкове слово у віках не старіє». Розпочався захід з огляду книжкової виставки, що провела бібліотекар читальної зали Віньковецької  ЦРБ Ш.Юськова. Представлені книги розкривають світову велич і багатогранність таланту великого сина України. Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника. Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. Творчість Тараса Шевченка сьогодні актуальна, як і майже 200 років тому. Всього 47 років прожив Тарас Шевченко. Серед них  24 перебував у кріпацтві, 10 – на засланнях, практично всі інші – під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар, назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

 

13.01.2014

Відділ культури райдержадміністрації

Про відзначення у районі 200-річчя від народження Т.Г. Шевченка

Відзначення ювілею Тараса Шевченка на міжнародному рівні є знаковою та історичною подією не лише для України, а й для всього світу. Саме тому Президент України Віктор Янукович звернувся до ООН із пропозицією щодо проголошення 2014-го Міжнародним роком Тараса Шевченка.
На засіданні організаційного комітету, яке відбулося 13 січня 2014 року, А. Панасевич, голова райдержадміністрації зазначив: «На виконання доручення Президента України Віктора Януковича про заходи з підготовки та відзначення 200-річя від дня народження Тараса Шевченка, ми повинні забезпечити належну організацію та проведення  заходів  з нагоди ювілейної дати Великого Кобзаря. Задля відродження нашої історичної пам’яті та суспільної свідомості кожен повинен пам’ятати про той неоціненний спадок, який залишив поет».
Анатолій Володимирович проаналізував  стан підготовки та проведення заходів з відзначення знаменної дати. Виступила начальник відділу культури райдержадміністрації Є. Коваль яка відмітила, що протягом 2013 року відділом культури райдержадміністрації спільно із працівниками бібліотек  проведено ряд заходів, зокрема: організовано книжково–ілюстративні виставки, перегляди літератури «Шевченкове слово у віках не старіє», «Вічний як народ», «Кобзар» - книга правди», «Величне слово Кобзаря», «Учітеся , брати мої, думайте, читайте…». Працівниками Віньковецької центральної районної бібліотеки  проведено турнір знавців «Натхненні генієм твоїм, Тарасе». В читальній залі районної бібліотеки для дітей проведено усний журнал «Вічне і живе Шевченкове слово». У публічних бібліотеках району проведені години поезії «Як вогонь у серці я несу в майбутнє Шевченкову мову, слово незабутнє», літературні години «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю», «І вічне Шевченкове слово». У навчальних закладах проведено відкриті уроки, семінари, конференції приурочені визначній події. Заплановано комплекс культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка у 2014 році серед яких: книжково-ілюстративні виставки «Шевченківське слово у віках не старіє», проведення літературного ранку під назвою «Золоті зерна Шевченка», поетичних годин «Поезія періоду заслання», презентацію видання «Тарас Шевченко. Вибрана поезія. Живопис. Графіка». 6 лютого 2014 року творчий звіт району, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.  За підсумками наради голова райдержадміністрації А. Панасевич дав відповідні доручення  керівникам відділів культури, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та іншим виконавцям щодо  належного виконання запланованих заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

 

13.01.2014

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Т. Г. Шевченко - поет, який завжди з нами

У вересні-жовтні організовано тематичні виставки художньої літератури і учнівських малюнків «Т. Г. Шевченко - поет, який завжди з нами» «Великому Кобзарю - 200», виставку рукописів та авторських картин Т.Шевченка, огляд творів Кобзаря, підготовлено випуск шкільної газети, присвяченої Т.Г.Шевченку та проведено конкурс читців поезії Кобзаря, проведено уроки-подорожі «Життєвими і творчими стежками Кобзаря», «Тарасові слова», тематичні вікторини по творчості митця, віртуальні екскурсії. У класних приміщеннях, актових залах, коридорах школи були оформлені інформаційні куточки, виставки літератури, репродукції картин Великого Кобзаря, світлини пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям поета.

03.11.2013

Відділ культури райдержадміністрації

Відбулися урочистості з нагоди початку IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

26 вересня 2013 року в усіх навчальних закладах Віньковецького району відбулися урочистості з нагоди початку IV Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Літературно-музичні композиції, уроки-семінари, уроки позакласного читання, міні-бесіди, вікторини, конкурси малюнків, відео- уроки, бібліотечні уроки, екскурсії до пам’ятника Т.Шевченка - такі заходи у школах району стали продовженням навчально-виховної акції, присвяченій відзначенню 200-ліття з дня народження Т.Г. Шевченка.

26.09.2013

Віньковецький Райметодкабінет

Трансляція Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку, присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка

2 вересня 2013 року на виконання розпорядження Президента України № 263/2013-рп «Про проведення Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку», відповідно до листа МОН України № 1/9-581 від 27.08.2013 у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Віньковецького району були проведені організаційно-методичні заходи щодо забезпечення трансляції Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку, присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка.

02.09.2013

Віньковецький Райметодкабінет

До дня перепоховання Т.Г. Шевченка

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Тяжкою була для Тараса Григоровича зима 1861 року. Перебуваючи далеко вiд батьківщини, в Санк-Петербурзі, він все частіше хворів, усе бiльше вiдчував свою самотнiсть. 9 березня, в день його народження, до нього завiтало кiлька знайомих. В розмовi з близьким другом художником Григорiєм Честахiвським поет висловив бажання, щоб в разі смерті, яку він передчував, поховали його в Каневi. Вранцi 10 березня  1861 р. Тараса Григоровича не стало. Його поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі. Після того як п'ятдесят вісім днів прах Т.Г.Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу у квітні того ж року, перевезено в Україну і 22 травня після богослужіння прах Шевченка було поховано на Чернечій горі, - у місці, яке  відповідало його «Заповіту». Незабаром могила Шевченка перетворилася на місце паломництва українців, а Чернеча гора отримала назву Тарасової. Щороку у травневі дні біля могили поета в Каневі проходять богослужіння, сюди звідусіль ідуть люди вклонитися Великому Кобзареві. До  Дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі працівниками Віньковецької ЦРБ проведено літературну годину «І вічне Шевченкове слово». Відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою «І мене в сім`ї великій…», прослухали поезії Великого Кобзаря.

22.05.2013

Центральна районна бібліотека

Проведено Шевченківські тижні

У березні проведено Шевченківські тижні в усіх навчальних закладах, приурочені річниці від дня народження Кобзаря, в рамках яких організовано і проведено випуски тематичних газет, конкурси на кращого читця поезій Великого Кобзаря, літературно-музичні свята «Слава Шевченкова - слава України», літературні вікторини «Чи знаємо ми Шевченка», виставки ілюстрацій до творів Т. Шевченка «Ми тебе не забудем, Тарасе!»

01.04.2013

Віньковецький Райметодкабінет

Уроки позакласного читання

12 березня 2013 року на базі Подолянської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів української мови та літератури. В рамках методичного заходу розглядалася проблема «Шляхи удосконалення методики проведення уроків позакласного читання у 5-11 класах». Учителі-філологи відвідали відкритий урок позакласного читання, який був професійно, цікаво, методично грамотно проведений вчителькою української мови та літератури Зайцевою Наталією Володимирівною. Учасники семінару одержали гарні враження від проведеного педагогом-організатором Коваль Ольгою Віталіївною брейн-рингу «Йдемо з дитинства до Шевченка».Методика проведення, специфіка, основні аспекти уроків позакласного читання – це перелік питань, навколо яких відбувалася фахова і предметна розмова з обміну досвідом між учителями-словесниками. По завершенню семінару педагоги одержали портфоліо матеріалів та методичні рекомендації.

13.03.2013

Віньковецький Райметодкабінет

Слово Шевченкове лягає на душу і бере в полон з першого почутого рядка

Працівниками Віньковецької ЦРБ у читальній залі районної дитячої бібліотеки проведено турнір знавців «Натхненні генієм твоїм, Тарасе». У турнірі взяли участь дві команди: «Літературознавців» (учні 9 Б класу Віньковецького НВК А.Яворська, І.Гуразда, Л.Марисик, В.Дурач, А.Кошалковська, Л.Токар) та «Шевченкознавців» (учні 5-го гімназійного класу Вінькоівецького НВК Л.Кохан, В.Левчишина, М.Родюк, А.Стерницька, Б.Любінецький, Я.Гавінська), які змагались за звання кращого знавця життя і творчості великого сина України, декламували уривки творів поета. Конкурс оцінювало компетентне журі: О.С.Задворна, заступник директора з виховної роботи Віньковецького НВК; Л.В.Волковська, педагог-організатор;  О.М.Штанько, методист відділу освіти, молод і спорту райдержадміністрації; Л.М.Нетреба, директор Віньковецької ЦБС. Ведуча конкурсу – бібліограф-краєзнавець ЦРБ М.Жук не давала дрімати цього дня гравцям команд, вболівальникам та глядачам, засипаючи їх все новими і новими запитаннями, на які вимагали точних і вірних відповідей.Турнір пройшов у 6 етапів. Перший етап турніру – «Визитівка команди», в якому гравці презентували себе  та розповідали, чим саме їх цікавить творчість Шевченка. Другий етап турніру – вікторина. Учасники команд мали дати відповідь на питання про  загальновідомі факти з життя поета та маловідомі широкому загалу сторінки життя і творчості генія України. Обов’язковим був і конкурс капітанів, в якому капітани  команд Ліна Кохан та  Альонка Яворська називали рядки із поезій Т.Шевченка, що стали крилатими висловами. В цей день в залі звучали безсмертні твори Кобзаря. Учасники та знавці життєвого та творчого шляху Т.Шевченка ознайомились з книжковою виставкою «І мене в сім’ї великій…».
Творчість Шевченка – це  книга буття українців, своєрідна візитівка українського народу. Ті, що приймали його заповіти, ставали сіллю землі, живим утіленням національної честі, гідності, громадянської совісті.

12.03.2013

Центральна районна бібліотека

Покладання квітів до підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченка

11 березня з нагоди 199-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка було покладено вінок до пам’ятника українського поета, художника, мислителя.

 

 

 

 

11.03.2013

«Вічне і живе Шевченкове слово»

В читальній залі районної бібліотеки для дітей проведено усний журнал «Вічне і живе Шевченкове слово». Читачі четвертих класів ознайомились з життєвим і творчим шляхом Т.Г. Шевченка. Для дітей представлена була інсценівка «Найяскравіша зірка» ролі виконали бібліотекар І категорії РДБ та учениця 4класу Садлій Віта. Діти дізнались як Тарасик навчався науки у дяків, як у нього прокинувся талант до малювання, написання віршів, про білі ночі Петербурга, за яких умов пан зробив «відпускну», про пісні Кобзаря, що стали народними. Працівники РДБ використовували мультимедійну установку при проведенні усного журналу. Зроблено тематичну презентацію та представлено відеофільм «Картинна галерея по творчості Т.Г. Шевченка», діти з тітонькою Совою мандрували залами картинної галереї. Усний журнал підготувала і провела заступник директора по роботі з дітьми Дзіковська Ж.П. їй допомагали читачі 4 класів Рафаловська Ілона, Саламащук Альона, Садлій Віта, Гензерський Юрій. Народну любов до Кобзаря присутні висвітлили читаючи твори Т. Г. Шевченка, а також твори присвяченні йому. Організована книжкова-ілюстративна виставка «Золоті зерна поезії Т. Г. Шевченка» проведено бібліографічний огляд представленої літератури. Діти взяли прочитати твори Т. Шевченка, які їх зацікавили.

07.03.2013

Районна дитяча бібліотека

 


Календарь
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Зодіак: Стрелец
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Віньковецька районна державна адміністрація