Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

 

 
 

Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Відповідно до Закону України "Про державні нагороди" почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.
Згідно з Указом Президента України від 29.06.2001 р. №476/2001 почесне звання України "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Особлива увага при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України "Мати-героїня", та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, а також їх відношення до праці, наявність позитивного авторитету сім'ї в громаді тощо. 
Відповідно до Указу Президента України від 02.07.2016 року №284/2016 «Про внесення змін до Положення про почесні звання України» повідомляємо, що у нагородному листі про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», до якого додаються підтверджуючі документи, зазначаються дані про кількість дітей, дати народження дітей, місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла, конкретні заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках причини, обставини та дати смерті дітей.
Також враховуючи вимоги листа Міністерства соціальної політики України від 27.03.2014 року №2791/0/14/1457, а  саме, до свідоцтва про смерть дитини, де не вказано причину смерті, додавати копію довідки про причину смерті дитини в 3-х екземплярах.

ПЕРЕЛІК
необхідних документів, що представляються для подання до присвоєння Президентом України почесного звання «Мати-героїня»

До клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» в обов’язковому порядку надавати наступний пакет документів:
1.    Нагородний лист (зразок додається) – 4 прим.
2.    Копія паспорта матері – 4 прим.
3.    Рішення виконкому селищної,  сільської ради (зразок додається) – 3 прим.
4.    Копії свідоцтв про народження всіх дітей – 3 прим.
5.    Копії документів про освіту дітей   - 3 прим.
6.    Характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо)   - 3 прим.
7.   Виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ -  3 прим.
8.  Довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років    - 3 прим.
За бажанням матері можна подавати копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.

У разі відсутності вище зазначених документів клопотання будуть повернуті.
ДОВІДКОВО:
            1.Особи, які відповідно до діючого законодавства вважають, що мають право отримати таке звання, самостійно збирають всі необхідні документи вказані в переліку та подають до селищної, сільських рад за місцем проживання.
            2.Органи місцевого самоврядування перевіряють пакет документів, завіряють копії відповідно до діючого законодавства, приймають рішення, готують нагородний лист та клопотання на голову  райдержадміністрації та передають  пакет документів у відділ організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації (каб.116).
Документи приймаються щоденно з 8:00 до 12:00 год.  (вихідні дні: субота, неділя).
Контактний телефон.: 21255
Відповідальна особа: Дунець Валентина Броніславівна

Відділ організаційної роботи
та    управління    персоналом
апарату райдержадміністрації


Календарь
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Зодіак: Стрелец
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Віньковецька районна державна адміністрація