«В період карантинних заходів, міграційна служба не застосовуватиме штрафів до іноземців та громадян України, які вчасно не переоформили свої документи»- начальник УДМС області Олег Паньков

 1. Олеже Михайловичу, в період запровадження обмежувальних заходів, розкажіть, будь ласка, за яким графіком роботи працює міграційна служба області?

- В умовах проведення карантинних заходів міграційна служба області не припинила своєї роботи та  забезпечує надання населенню адміністративних послуг. Варто зазначити, що на період заходів, ці послуги є обмеженими, надаються за встановленим графіком роботи та у виключних випадках.
2) Про які саме випадки йдеться?
Мешканці області можуть звернутись до територіальних підрозділів Управління  у разі:
- оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого (у тому числі замість втраченого або викраденого паспорта-книжечки);
- оформлення ID-картки у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
- вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;
- оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;
- оформлення посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
При цьому отримання виготовлених документів, сформованих довідок і витягів відбувається у звичайному порядку, згідно встановленого режиму роботи територіальних підрозділів області. Звертаю увагу тих громадян, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг: квитанція є дійсною, тому вони зможуть скористатися нею пізніше – після скасування карантину.
3) Куди мешканці області можуть звертатись у разі виникнення питань, що входять до компетенції міграційної служби?
-  Без нагальної потреби звертатися до підрозділів Міграційної служби у період протиепідемічних заходів не варто. Усі необхідні консультації можна отримати дистанційно, не ризикуючи власним здоров'ям. Зокрема, звернутися до Управління можна електронною поштою, через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook або у телефонному режимі. На час карантину ми посилили “гарячу лінію”, щоб оперативно консультувати неселення з міграційних питань. Усі контактні дані є на нашому сайті.
4) Як бути українцям чи іноземним громадянам у разі порушення строків звернення до Міграційної служби, що тягне за собою адміністративну відповідальність?
- Наразі зроблено усе для того, щоб іноземці не хвилювалися за свій міграційний статус в Україні, а також, щоб наші співгромадяни не наражалися на адміністративну відповідальність за порушення визначених законом строків звернення за отримання адміністративних та інших послуг.     
Прийнятий 17 березня Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” встановлює тимчасову на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни заборону на притягнення до відповідальності іноземців, які не встигли оформити чи поновити документи на право проживання в Україні або вчасно виїхати через запровадження карантину. Тобто, іноземці зможуть врегулювати питання свого перебування в Україні протягом місяця після скасування карантину. Варто зазначити, що наведені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебували в Україні на законних підставах.
Також не будуть притягненні до відповідальності громадяни України, котрі під час карантину не владнали питання зі своїми паспортами. Наприклад, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років і ви мали б упродовж місяця вклеїти нове фото до паспортної книжечки, або ж  ви одружилися, змінили прізвище і мали б замінити паспорт – ви маєте законне право не наражати себе і своїх близьких на небезпеку та зробити це після закінчення карантинних заходів. Від дня припинення карантину перебіг строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення, тому необхідності звертатися до Міграційної служби саме зараз, у період обмежувальних заходів- немає як у наших громадян, так і у іноземців.
5) Що робити власникам готових документів? Скільки часу є на те, щоб їх забрати?
- На видачу готових документів зараз працюють абсолютно всі територіальні підрозділи області. Проте звертатися до них без нагальної потреби не обов’язково, адже паспортні документи зберігаються у підрозділах протягом року, тому рекомендуємо їх забрати після завершення протиепідемічних заходів.
6) А як щодо захисту працівників у підрозділах Міграційної служби?
- Наші фахівці під час обслуговування громадян суворо дотримуються рекомендацій МОЗ – використовують засоби індивідуального захисту, щоб зберегти своє здоров’я і не наражати на небезпеку оточуючих. Усі підрозділи забезпечені санітайзерами, робочі поверхні електронних приладів для верифікації особи під час оформлення біометричних документів також регулярно обробляються дезінфікуючими засобами. Ми обмежуємо кількість відвідувачів, які одночасно знаходяться у підрозділі. На взаємне ставлення сподіваємося і від заявників наших послуг – користуйтеся захисною маскою, гумовими рукавичками. Не створюйте скупчення людей біля входу до підрозділу та пам’ятайте про необхідність дотримання безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метри). Подбайте про власну безпеку, бережіть себе та своїх рідних і будьте здорові

 

В роботі Центру надання адміністративних послуг при райдержадміністрації вводяться певні обмеження щодо прийому громадян у період карантину

Відповідно до рішення районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.03.2020 року №6/ТЕБ  та рекомендацій Міністерства цифрової трансформації України в роботі Центру надання адміністративних послуг при райдержадміністрації вводяться певні обмеження щодо прийому громадян у період карантину.
Зокрема, звертаємо увагу на такі зміни в організації  роботи Центру:
- у відкритій частині ЦНАП має перебувати не більше людей, ніж робочих місць для обслуговування;
- відстань між відвідувачами та адміністраторами не має бути менша ніж 1 метр;
- до прийому не допускатимуться громадяни з ознаками інфекційних захворювань без масок;
- надаватиметься перевага в роботі дистанційної консультації;
- результати послуг надсилатимуться поштою.
Разом з тим, обслуговування громадян літнього віку, вагітних жінок та громадян з дітьми проводитиметься позачергово.
Загалом, у зв'язку з оголошеним карантином, рекомендуємо відкласти візит до ЦНАП, якщо це не терміново, або ж подавати заяви на отримання адміністративних послуг в електронній формі через відповідні державні інтернет-ресурси.
Перелік послуг, що надаються онлайн, можна знайти за посиланням: http://vin-km.gov.ua/online.php.
До інформації: за січень-лютий 2020 року через Центр надання адміністративних послуг при Віньковецькій райдержадміністрації надійшло 1151 звернень, надано результатів –1026, в т.ч. послуг, суб’єктом надання яких є відділ Держгеокадастру, надано - 638, зареєстровано речових прав на нерухоме майно – 296, з питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців –81, видано документів дозвільного характеру – 10. Перебуває в стадії розгляду –  125 вхідних документів. Надходження за надані послуги через ЦНАП до районного бюджету складають 40,0 тис.грн.
Для отримання необхідної інформації у Центрі надання адміністративних послуг рекомендуємо звертатися за номером телефону: (03846) 3- 01 -57

Подорожі за кордон із неповнолітніми дітьми

Інтерв’ю начальника Управління- О.М.Панькова

Олег Михайлович, сьогоднішня зустріч із Вами присвячена темі виїзду за кордон із неповнолітніми дітьми. Які документи необхідно мати батькам для здійснення таких подорожей?

Щоб здійснити подорож із дитиною за кордон, батькам необхідно виготовити біометричний закордонний паспорт, як це передбачено законодавством України. Варто зауважити, що допомогою для батьків, які планують із дітьми подорож за кордон стане інформація на офіційному сайті Державної прикордонної служби України, де розміщенні основні правила перетину кордону та перелік необхідних документів.
2) З якого віку та яка процедура оформлення дитячого закордонного паспорту?
Міграційна служба області оформлює біометричні закордонні паспорти для дітей із моменту їх народження.Заява для оформлення паспорта особі, яка не досягла 16–річного віку, подається одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників особисто або законним представником (згода іншого з батьків/опікунів не потрібна).
Окрім цього, батькам необхідно подати:

 • паспорт громадянина України у формі ID-картки обов’язковий для осіб, що досягли 14-річного віку;
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру);
 • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
 • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

3) Яка вартість оформлення біометричного паспорта?
У разі оформлення протягом 20 робочих днів, вартість адміністративного збору становить 682 грн. Якщо мова йде про терміновий виїзд за кордон, в такому разі вартість адміністративного збору збільшується та становить 1034 грн. В разі виготовлення такого документа у консульських установах України за кордоном сплачується також консульський збір.
4) Скажіть, будь ласка, яка відмінність дитячого закордонного паспортавід дорослого?
У правилах оформлення такого документуєкілька важливих відмінностей, а саме:
- закордонний паспорт дітям до 16-ти років оформлюється строком на 4 роки, а після 16-ти років- термін дії документа складає 10 років;
-діти, віком до 12-ти років не здають відбитків пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Після 12-ти років ця процедура є обов'язковою;
- підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи із 14-ти років.
4)Куди батькам необхідно звернутись для оформлення біометричного паспорта?
Всі  територіальні підрозділи міграційної службинадають адміністративні послуги по оформленні та видачі біометричних документів (паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у вигляді ID-картки).Разом з тим, такі адміністративні послуги можна також отримати у Хмельницькому центрі обслуговування громадян «Паспортнийсервіс» ДП «Документ» або ж у центрах надання адміністративних послуг області, в яких встановлено необхідне обладнання для оформлення цих документів.

5) А як щодо черг? Яка їх тенденція станом на сьогодні у територіальних підрозділах служби?
На сьогодні таких проблем із чергами немає, адже для зручності та  комфорту громадян  ДМС України запровадила ряд електронних сервісів, які створені з метою підвищення якості надання адміністративних послуг та змінюють звичні всім черги на декілька кліків у комп’ютері або смартфоні.Гарним прикладом є сервіс «Електронної черги», завдяки якому можна зареєструватися онлайн  через офіційний вебсайт ДМС України для отримання адміністративних послуг по оформленні  як паспорта громадянина України нового зразка так і для виїзду за кордон.До слова, перевірити стан виготовлення власного документа можна також за допомогою сервісу «Перевірка стану оформлення документів» або ж «Чат-Бот», який доступний у популярних месенджерах таких як Viber та Telegram.
Звертаю увагу, що у разі виникнення питань у громадян, в Управлінні ДМС області працює“гарячалінія” за номером:(0382) 65-03-06, де фахівці міграційної служби надають консультацію щодо питань, які входять до компетенції служби.

 

УНЗР при декларуванні: порядок його відображення у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Відповідно до змін, які були внесені до Закону України «Про запобігання корупції», з 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно зазначати відомості про свій номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі та вказувати відповідні номери членів сім’ї.
Отже, УНЗР- це цифровий, незмінний ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу.
Особа отримує цей номер ВИКЛЮЧНО під час оформлення біометричних документів, а саме: паспорта громадянина України у формі ID-картки та паспорта для виїзду за кордон.
Він складається із 13 цифр, розділених текстовим символом “-“ та є незмінним протягом усього життя громадянина (не змінюється у разі зміни прізвища, імені або будь-яких інших відомостей).
Додатково інформуємо, що в разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР передбачається можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення цього поля «∅ не застосовується».
Звертаємо увагу, якщо біометричний документ було втрачено, то відомості щодо УНЗР можна отримати у формі Довідки за заявою, особисто або законним представником, у будь-якому підрозділі міграційної служби. Дана послуга надається до 3-х робочих днів.

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ДОЗВОЛУ НА ВИКОНАННЯ РОБІТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Норма статті 21 Закону України “Про охорону праці” передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.
Змінами, що внесені до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», передбачається, що термін продовження строку дії дозволу становить десять робочих днів з дня отримання документів.
З огляду на зміни у законодавстві рекомендуємо за 10 робочих днів до закінчення терміну дії дозволу, але не пізніше дати його закінчення подати до Держпраці або її територіальних органів заяву за формою згідно з додатком 5 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, та оригінал дозволу. Заява потребує заповнення усіх полів.
Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Джерело: http://dsp.gov.ua 

Вклейка до паспорта громадянина України фотокарток по досягненні 25- та 45- ти річного віку: правила та процедура отримання адміністративної послуги громадянам

«Вклейка до паспорта громадянина України фотокарток по досягненні 25- та 45- ти річного віку: правила та процедура отримання адміністративної послуги громадянам»
(інтерв’ю начальника Управління  Панькова О.М.)
- Олег Михайлович, як відомо при досягненні особою відповідного віку, законодавством передбачено процедуру вклеювання до паспорта-книжечки зразка 1994 року фотокарток. Скажіть, будь ласка, як сьогодні отримати цю адміністративну послугу?
Насамперед, звертаю увагу, що підставою для отримання цієї адміністративної послуги є досягнення особою відповідного віку( 25- або 45 років). Щоб вклеїти фотокартку до паспорта- книжечки, зразка 1994 року, громадянам необхідно звернутись до територіального підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації або ж до відповідного ЦНАП.
-Протягом якого часу особа може вклеїти фотокартку ?
Не пізніше ніж через місяць після досягнення особою 25- та 45- ти річного віку. Якщо особа протягом місяця не звернулась для отримання цієї адміністративної послуги, то паспорт такої особи вважається недійсним та підлягає обміну на ID-картку.

 • Чи можуть працівники міграційної служби відмовити у наданні послуги?

Так, звісно. Існують три фактичних підстави для відмови, зокрема:

 • недосягнення особою відповідного віку( 25- та 45- років);
 • відсутність фотокарток
 • особа звернулась пізніше, ніж через місяць після досягнення 25- або 45- ти річного віку( у такому разі паспорт зразка 1994 року підлягає обміну на ID-картку).
 • Скажіть, будь ласка, чи несе особа в разі несвоєчасності отримання адмінпослуги відповідальність? Яку саме?

Відповідно до законодавства України, особа притягується до адміністративної відповідальності. Це передбачено статтею 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачає, що проживання громадян України без паспорта, за недійсним документом або без зареєстрованого місця проживання- тягне за собою попередження. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені ч.1 цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 • Який термін надання адміністративної послуги та яка її вартість?

Послуга надається  безкоштовно, у п’ятиденний термін із дня подачі заяви.

 • В разі виникнення питань у громадян, куди їм необхідно звернутись?

Першочергово, мешканці області можуть звернутися на телефон «гарячої лінії» Управління за номером:(0382) 63-80-56 та 65-03-06, де протягом тижня фахівці надають консультативну допомогу. Також, знайти усю необхідну інформацію щодо діяльності міграційної служби та переліку адміністративних послуг можна на офіційному веб-сайті ДМС України.

 

ЕМФІТЕВЗИС - ЯК АЛЬТЕРНАТИВА ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Останнім часом, значного поширення серед аграріїв набуває такий вид землекористування як емфітевзис, що підтверджується значним зростанням кількості укладання відповідних договорів. Враховуючи те, що переважна більшість власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення віддають їх в оренду, вважаючи, що це єдиний спосіб передачі іншій особі права користування земельною ділянкою, виникає необхідність більш детального висвітлення питання про те, що собою являє емфітевзис.
  Отже, емфітевзис – це право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, яке посвідчується договором між власником і особою, яка виявила бажання користуватись цією земельною ділянкою.
Обов’язково необхідно пам’ятати, що право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб підлягає державній реєстрації і виникає з моменту державної реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-1V ( зі змінами ).
  На відміну від договору оренди землі, законодавством не передбачені типовий договір та істотні умови договору емфітевзису. Це надає сторонам набагато більше свободи та дає змогу на свій власний розсуд погоджувати лише ті умови, які важливі для них.
  Розмір плати, її форма, умови, порядок та строки її виплати встановлюються договором емфітевзису, в той час як в договорі оренди землі, розмір плати залежить від нормативної грошової оцінки землі. Таким чином, оплата по договору емфітевзису може здійснюватися як періодично, так і разовим платежем, або ж за будь-яким іншим принципом, визначеним сторонами.
Як правило, емфітевзис укладається на невизначений строк або ж є довгостроковим (максимальний строк договору визначений лише у випадку, якщо об’єктом договору є землі державної або комунальної власності, і становить 50 років). Не встановлений також і мінімальний строк договору емфітевзису, в той час як у випадку оренди землі сільськогосподарського призначення, мінімальний строк оренди становить 7 років. Емфітевзис може відчужуватися іншій особі землекористувачем та може передаватися у спадок.

Варто зазначити, що використання цього інструменту поступово стає популярнішим, оскільки у порівнянні з орендою є більш гнучким в узгодженні істотних умов користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення та є альтернативою усталеній практиці орендних відносин.

Як отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.
  Інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, є відкритою та загальнодоступною.
Для фізичних та юридичних осіб інформація за об'єктом нерухомого майна та суб'єктом речового права надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України https://kap.minjust.gov.ua за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи або в паперовій формі державним реєстратором.
  Для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів Національної поліції, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, Національного банку України, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, адвокатів, нотаріусів інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб'єктом права чи за об'єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до цього реєстру, за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису
  Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, має однакову юридичну силу та використовується відповідно до законодавства.
  Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури, визначаються Порядком надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127.
  Умови, підстави для безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, адвокатів та нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, та процедуру отримання інформації з цього реєстру, права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури визначено Порядком доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127.

До уваги суб'єктів звернень!

На виконання листа (завантажити), що надійшов від Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації від 28.09.2017 р. № 03/1-5187, Центр надання адміністративних послуг припиняє прийом документів з питань:
- видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
- видачі висновків державної екологічної експертизи;
- реєстрації декларації про відходи.

 

ШУКАЄМО  ПЕРШИХ  БАЖАЮЧИХ!!!

Жителям селища Віньківці та невеличких сіл Віньковеччини аби перереєструвати автівку чи відновити посвідчення водія зовсім не обов’язково їхати до сервісного центру МВС – фахівці самі приїдуть й нададуть адміністративну послугу.
На Хмельниччині функціонує мобільний сервісний центр – це пересувний сервісний центр, що працює за графіком у віддалених населених пунктах, де немає стаціонарних сервісних центрів МВС.
Спеціальний автомобіль, який технічно обладнано найсучаснішими системами інформаційних технологій і комунікативним обладнанням, обслуговуватиме громадян на запит від райдержадміністрації. Послуги надає екіпаж у складі двох адміністраторів та фахівця експертної служби.
З метою покращення обслуговування громадян та спрощення надання адміністративних послуг, що віднесені до компетенції регіональних сервісних центрів МВС між Віньковецькою районною державною адміністрацією та Регіональним сервісним центром МВС в Хмельницькій обл. підписано договір про співпрацю.

Працюватиме мобільний сервісний центр на базі Центру надання адміністративних послуг  Віньковецької районної державної адміністрації. 

Послуги МCЦ МВС:
• реєстрація та перереєстрація транспортних засобів;
• заміна посвідчення водія;

 • видача міжнародного посвідчення водія;
  • прийом запитів на отримання довідок про відсутність судимостей.

Виїзд фахівців можливий за наявності мінімум 10 заявок.
Заздалегідь записатися на прийом, отримати інформацію про послуги можна звернувшись до адміністраторів Центру надання адміністративних послуг
за адресою:   32500, Хмельницька обл., смт Віньківці, вул.Соборної України, 7  та за тел..: 21398
Інформацію про роботу мобільних сервісних центрів МВС можна знайти на сайті Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області http://khm.hsc.gov.ua та за телефоном (0382) 55-68-54, 66-42-12.

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Сектор у Хмельницькій області  Державного агентства водних ресурсів України  (м.Хмельницький, вул.Соборна,29) розпочав видачу дозвільного документу: Дозволу на спеціальне водокористування - через Центр надання адміністративних послуг.
Для його отримання необхідно звернутися до Центру з такими документами:

1. Заява.
2. Обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення.
3. Опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод.
4. Нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо).
5. Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з центрального водопостачання та/або водовідведення).
6. Копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів)

Адміністративна послуга надається безкоштовно.
Строк дії документу: Короткострокове (на три роки) або довгострокове (від трьох до двадцяти п'яти років) (ст. 50 Водного кодексу України).

Відтепер у 23-х територіальних підрозділах УДМС Хмельниччини можна оформити біометричні документи

     Адміністративна послуга щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у вигляді ID-картки або паспорта громадянина України для виїзду за кордон стала доступною 23 територіальних підрозділах Управління ДМС України в Хмельницькій області.
Нагадуємо, що перший паспорт громадянина України у форми картки оформлюється виключно за місцем реєстрації, а паспорт для виїзду за кордон оформлюється у будь-якому підрозділі, незалежно від місця проживання.
Також, відповідно до доручення ДМС №21/1-17 від 08.02.17  з метою налагодження взаємодії з ЦНАП та органами місцевого самоврядування, керівництвом Управління та територіальних підрозділів міграційної служби проводились робочі зустрічі з головами усіх місцевих рад, де обговорювались умови підключення ЦНАПів до Єдиного державного демографічного реєстру за рахунок закупівлі необхідного обладнання  і захищених каналів зв’язку для виконання ЦНАП функцій з оформлення та видачі паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Варто відмітити, що з метою спрощення процедури одержання громадянам адміністративних послуг Державною міграційною службою запроваджено електронну чергу, яка наразі запроваджена у Хмельницькому міському відділі, тому одержати біометричні документи мешканці м.Хмельницького можуть через офіційний веб-сайт ДМС, скориставшись послугою електронної черги(тобто запис online) за  посиланням: http://dmsu.gov.ua/online .
У разі відсутності вільних місць в онлайн черзі, громадяни можуть безпосередньо звернутись до Хмельницького МВ та забронювати доступну в системі дату та час через термінал( не більше ніж за місяць вперед).

за матеріалами сайту Управління ДМС у Хмельницькій області

ПЛАТА з 01 січня 2017 року у сфері державної реєстрації юридичних осіб (крім громадських формувань) та фізичних осіб-підприємців

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу справляється плата в такому розмірі:

 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою

480 грн.

 75 відсотків адміністративного збору - за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі

360 грн.

 Скорочені терміни:
-  протягом шести годин після надходження документів, поданих      для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;
-  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

960 грн.

 

2400 грн. 

 За виправлення технічної помилки у відомостях про юридичну особу, допущеної з вини заявника, справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору

140 грн.    

 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за державну реєстрацію змін до відомостей про благодійну організацію

160 грн.

 75 відсотків адміністративного збору - за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі

120 грн.

 Скорочені терміни:
-  протягом шести годин після надходження документів, поданих      для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;
-  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

320 грн.

 

800 грн.

 За виправлення технічної помилки у відомостях про благодійну організацію, допущеної з вини заявника, справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору

50 грн.

За державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця справляється плата в такому розмірі:

 0,1  прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за державну реєстрацію змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи - підприємця

160 грн.

 75 відсотків адміністративного збору - за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі

120 грн.

 Скорочені терміни:
- протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;
- протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

320 грн.

 

800 грн.

 За виправлення технічної помилки у відомостях про фізичну особу-підприємця, допущеної з вини заявника, справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору

50 грн.

За надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляється плата в такому розмірі:

 0,05  прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за надання витягу в паперовій формі

80 грн.

 75 відсотків плати за надання витягу в електронній формі

60 грн.

 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі

110 грн.

75 відсотків плати за надання відповідного документа в паперовій формі - за надання документа в електронній формі, що міститься в реєстраційній справі

80 грн.

Адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року (станом на 01.01.2017 – 1600,00 грн.), в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.
Для прикладу:
Неприбуткові організації з метою включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 01 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Відповідно, адміністративний збір за державну реєстрацію змін до установчих документів неприбуткових організацій у вищезазначеному випадку не справляється, але лише до 01 липня 2017 року. Після вказаного строку, зазначені реєстраційні дії будуть проводитись на загальних засадах із сплатою адміністративного збору.

Державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи звільняються від справляння адміністративного збору за державну реєстрацію та від плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру через портал електронних сервісів.

У разі відмови в державній реєстрації адміністративний збір не повертається.

Державна реєстрація у скорочені строки проводиться виключно за бажанням заявника у разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати, передбаченої вище у таблиці.
Плата за проведення державної реєстрації у скорочені строки повертається заявникові виключно у разі ненадання послуг з державної реєстрації у визначені строки з вини суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса.

Адміністративний збір (плата) у сфері державної реєстрації
речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

   І. Адміністративний збір (плата) за проведення реєстраційних дій
та за надання інформації з Державного реєстру правп/п

Види адміністративного збору

Строки проведення державної реєстрації/надання інформації

Розміри
адміністративного збору

На
2017 рік

1

за державну реєстрацію права власності

1.1

за державну реєстрацію права власності

у строк, що не перевищує
5 робочих днів

0,1прожиткового мінімуму для працездатних осіб

160 грн.

1.2

за державну реєстрацію права власності

у строк
2 робочі дні

1 прожитковий мінімум для працездатних осіб

1600 грн.

1.3

за державну реєстрацію права власності

у строк 1 робочий день

2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб

3200 грн.

1.4

за державну реєстрацію права власності

у строк 2 години

5 прожиткових мінімумівдля працездатних осіб

8000 грн.

2

за проведення реєстраційних дій на підставі рішень судів

2.1

за проведення реєстраційних дій на підставі рішень судів, яке передбачає набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав, зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав або скасування рішення державного реєстратора

у день надходження рішення суду

без справляння адміністративного збору

0 грн.

3

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

3.1

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

у строк, що не перевищує
5 робочих днів

0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

80 грн.

3.2

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

у строк2 робочі дні

0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

800 грн.

3.3

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

у строк 1 робочий день

1 прожитковий мінімум для працездатних осіб

1600 грн.

3.4

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

у строк 2 години

2,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб

4000 грн.

4

за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки

4.1

за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки

у строк, що не перевищує
2 робочих днів

0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

80 грн.

5

за державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій

5.1

за державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій

невідкладно, після завершення нотаріальної дії, але не пізніше строків за державну реєстрацію права власності 5 робочих днів, за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки що не перевищує
2 робочих днів

0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

160 грн.

6

за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

6.1

за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

у строк, що не перевищує 1 робочого дня

0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

60 грн.

7

за отримання інформації з Державного реєстру прав, у порядку, передбаченому ст. 32 ЗУ «Про ДРРП на НМ та їх обтяжень»

7.1

отримання інформації, витягу в паперовій формі

у строк, що не перевищує 1 робочого дня

0,025прожиткового мінімуму для працездатних осіб

40 грн

7.2

отримання інформації, витягу в електронній формі

після внесення плати за надання такої інформації через Інтернет з використанням платіжних систем

0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

20 грн.

7.3

отримання інформації адвокатами, нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва)

пошуки перед правочином

0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб

60 грн.

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

ІІ. Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав

- фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (наділі - Закон) (до 01.01.2013);
- громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II груп;
- Національний банк України;
- органи державної влади, органи місцевого самоврядування;
- інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції субєкта державної реєстрації прав.

Крім того, проведення реєстраційних дій на підставі рішень судів здійснюється у порядку та строки визначені Законом, без справляння адміністративного збору.

ІІІ. Окремі випадки застосування законодавства про адміністративний збір

У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки передбачені п.п 1.2-1.4; 3.2-3.4 таблиці особи, визначені розділом ІІ цієї статті не звільняються від сплати адміністративного збору.
Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов'язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.
Законом не встановлено розмір адміністративного збору в таких випадках:

 • за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної не з вини заявника;
 • за внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав;
 •  при взятті на облік безхазяйного нерухомого майна;

Тому, у цих випадках адміністративний збір не сплачується.

Отримання Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

      На сайті ДП «Національні інформаційні системи» за посиланням: http://www.nais.gov.ua/method в рубриці «Методичні рекомендації» в блоці «Кабінет електронних сервісів» користувачі mail.gov.ua мають можливість ознайомитись з «Правилами пошуку інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно» та відеоінструкцією «Порядок отримання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

ОН-ЛАЙН КОНСУЛЬТУВАННЯ ГРОМАДЯН У СФЕРІ РЕЄСТРАЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ IGOV

      За ініціативи Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області запроваджено онлайн консультування громадян щодо державної реєстрації  громадського об’єднання через Портал державних послуг - iGov.

За допомогою вказаного електронного сервісу заявник має змогу:
1) ознайомитись з короткою інформацією щодо порядку створення та реєстрації громадського об’єднання;
2) завантажити зразки усіх необхідних документів для реєстрації громадського об’єднання (протоколу, статуту, заяви тощо);
3) направити підготовлений пакет документів для проведення державної реєстрації громадського об’єднання державному реєстратору Головного територіального управління юстиції для перевірки  його на відсутність підстав для зупинення розгляду документів чи відмови у державній реєстрації.
4) за результатом попереднього розгляду – отримати перевірений пакет документів з відповідними зауваженнями.

Докладніше...

Запроваджено подачу документів громадських формувань через фронт-офіси

У зв’язку з реформуванням органів юстиції та ліквідацією районних, міськрайонних управлінь юстиції області на сьогодні державну реєстрацію громадських організацій, структурних утворень політичних партій, організацій профспілок, роботодавців інших громадських формувань в межах Хмельницької області здійснює  Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області.
Вказане зумовлює ряд незручностей для заявників з віддалених від обласного центру населених пунктів, зокрема, в частині подачі документів для проведення реєстраційних дій до Головного територіального управління юстиції особисто.
Слід відмітити, що Порядком державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи передбачено можливість подання документів як шляхом звернення безпосередньо до реєструючого органу, так і через фронт-офіси, тобто Центри надання адміністративних послуг, які утворені при районних державних адміністраціях, міських, міст обласного значення рад нашої області.
З метою реалізації вказаного Головним територіальним управлінням юстиції наразі проводиться робота щодо налагодження взаємодії з Центрами надання адміністративних послуг з метою забезпечення жителям області можливості подання  документів щодо реєстрації громадських формувань через фронт-офіси.
Так, починаючи з 04 липня цього року, з метою забезпечення конституційного права громадян нашого регіону на свободу об’єднання, у заявників буде змога подавати документи для проведення державної реєстрації громадських організацій з правом юридичної особи та їх відокремлених підрозділів, структурних утворень політичних партій з правом юридичної особи, організацій профспілок через Центри надання адміністративних послуг.
Перелік Центрів надання адміністративних послуг Хмельницької області та їх контактна інформація розміщені на офіційному веб-сайті Хмельницької обласної державної адміністрації.
Слід зауважити, що до оновлення програмного забезпечення ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань прийом документів громадських формувань, які мають намір здійснювати свою діяльність без статусу юридичної особи (наприклад, громадських організацій чи структурних утворень політичних партій, утворених без права юридичної особи) буде проводитись виключно Головним територіальним управлінням юстиції. Одночасно повідомляємо, що на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції  розміщена актуальна інформація для засновників та керівників громадських формувань, зокрема перелік та зразки документів, необхідних для проведення реєстраційних дій. Крім того, працівниками юстиції систематично проводиться консультування громадян з питань реєстрації громадських формувань в телефонному режимі та шляхом попереднього перегляду документів громадських формувань в електронному вигляді.

Відтепер фізичні та юридичні особи самостійно можуть отримати відомості про зареєстровані речові права

       Державна реєстраційна служба України інформує, що відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження можна отримати на офіційному сайті Укрдержреєстру у рубриці «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» - «Пошук інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно».

Увага! Свідоцтва про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно замінено на Інформацію з Державного реєстру прав

З 01 січня 2016 року набули чинності нові нормативно-правові акти у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Так, у новій редакції Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” змінено порядок проведення державної реєстрації прав, строки державної реєстрації прав, розміри плати за проведення державної реєстрації прав та надання інформації з Державного реєстру прав, а також не передбачено видачу державними реєстраторами свідоцтва про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та витягу з Державного реєстру прав. За результатом розгляду заяв про проведення державної реєстрації права власності державним реєстратором взамін свідоцтва про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та витягу з Державного реєстру прав формується інформація з Державного реєстру прав, яка буде свідчити про зареєстроване право власності та містити відомості про майно, власників тощо. Така інформація може надаватись як в електронній так (за бажанням заявника) і в паперовій формі та має однакову юридичну силу і містить обов’язкове посилання на Державний реєстр прав. Звертаємо увагу жителів Хмельниччини, що інформація в паперовій формі друкується на аркушах паперу формату А-4 без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

За даними офіційного сайту Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області - http://justice-km.gov.ua

 

До уваги суб’єктів господарювання! Змінено форми заяв у сфері реєстрації бізнесу

Наказом Міністерства юстиції України від 06.01.2016 №15/5 "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", затверджені форми заяв у сфері державної реєстрації бізнесу. Крім того до впровадження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), створеного відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», а також функціонування порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: виписки з Єдиного державного реєстру, сформовані за результатом проведених реєстраційних дій, надаються у паперовій формі на аркушах паперу форматом А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставляння підпису та печатки державного реєстратора; оприлюднення установчих документів юридичної особи здійснюється на веб-сайті Міністерства юстиції України; а також до запровадження інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Державної судової адміністрації України відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в частині передачі інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі примірника судового рішення, яке тягне за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, судового рішення про арешт корпоративних прав та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, такі примірники судових рішень подаються заявником або надсилаються судом у паперовій формі.
Наказ опубліковано в бюлетні "Офіційний вісник України" від 12.01.2016 №2 та набирає чинності з 13.01.2016.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З НОВИМИ ФОРМАМИ ЗАЯВ МОЖНА ЗА НАСТУПНИМ ПОСИЛАННЯМ: http://old.minjust.gov.ua/news/48100.

 

Мін'юст про реєстрацію речових прав на нерухомість з 1 січня 2016 року

Міністерство юстиції нагадує, що з 1 січня набирають чинність зміни до Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
З 13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до нього нотаріуси з дня набрання його чинності наділені повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна.
Варто зазначити, що з 1 січня 2016 року набирають чинність зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон).
Відповідно до пункту 9 частини третьої статті 10 Закону державний реєстратор, яким є, зокрема нотаріус, формує і веде реєстраційні справи у паперовій формі.
Ведення реєстраційної справи у паперовій формі здійснюється виключно державними реєстраторами, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за місцезнаходженням відповідного майна.
Частиною четвертою статті 17 Закону встановлено, що державний реєстратор (зокрема, нотаріус), який не перебуває у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями та провів державну реєстрацію прав, забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані, оформлені або отримані ним під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав, який забезпечує ведення реєстраційних справ у паперовій формі.
Щодо переліку суб'єктів державної реєстрації прав, які забезпечуватимуть ведення реєстраційних справ у паперовій формі, яким державні реєстратори (зокрема, нотаріуси) будуть передавати реєстраційні справи у паперовій формі або документи, що були видані, оформлені або отримані ними під час проведення такої реєстрації, буде повідомлено Міністерством юстиції України додатково.
Одночасно звертаємо увагу на те, що на сьогодні з метою належного виконання нотаріусами повноважень державних реєстраторів прав на нерухоме майно, визначених Законом № 834-VIII, слід керуватися положеннями Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 року № 868.
Зокрема, Порядком встановлено, що у разі прийняття нотаріусом рішення про державну реєстрацію прав заяву, копії поданих заявником для проведення державної реєстрації речових прав документів, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, документ про сплату адміністративного збору, а також інші документи, що видані, оформлені або отримані ним під час проведення державної реєстрації прав, нотаріус у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з моменту прийняття такого рішення, передає органові державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна в порядку, встановленому Мін'юстом, для формування реєстраційної справи відповідно до законодавства.

 

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

доводимо до вашого відома, що, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №1031-р http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248552650 «Про внесення змін у додаток до розпорядження КМУ від 16 травня 2014р. №523-р» до запровадження в повному обсязі належного технічного забезпечення центрів надання адміністративних послуг в районі проводиться одночасне (паралельне) надання послуг з прийому та видачі документів суб’єктам звернень з питань  
1.Оформлення та видача паспорта громадянина України
2. Оформлення та видача паспорта громадянина України у разі обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого
3. Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку
4. Реєстрація місця проживання особи
5. Зняття з реєстрації місця проживання особи
6. Реєстрація місця перебування особи
7. Оформлення та видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи

адміністраторами Центру надання адміністративних послуг Віньковецької райдержадміністрації та працівниками районного сектору УДМС у Хмельницькій області.

 

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

 • доводимо до вашого відома, що, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 жовтня 2015 року №1065-р «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», з метою забезпечення зручних та доступних умов для реалізації фізичними і юридичними особами прав на одержання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно; державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до завершення здійснення заходів, пов’язаних з децентралізацією, в районі проводиться одночасне (паралельне) надання послуг з прийому та видачі документів суб’єктам звернень державними реєстраторами реєстраційної служби Віньковецького районного управління юстиції та адміністраторами Центру надання адміністративних послуг Віньковецької райдержадміністрації.

Інформаційний лист щодо надання експлуатаційних дозволів та висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи харчових продуктів

Головне управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області повідомляє,що в зв’язку  із набранням чинності 20.09.2015 р. Закону України від 22.07.2014 р. № 1602-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» припиняються  ряд  функціональних обов’язків Держсанепідслужби, зокрема,  контроль (нагляд) за безпечністю та якістю харчових продуктів. Відміняється видача «Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи» на харчові продукти та «Експлуатаційний дозвіл для  потужностей (об’єктів)з виробнитва,переробки або реалізації харчових продуктів», підконтрольних санітарній службі.

 

Жоден державний орган не має права вимагати від заявників паперові витяги, виписки, довідки дприємців

Ввідповідно до постанови Кабміну України № 137 від 18 березня 2015 року «Про Деякі питання спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, мають однакову юридичну силу.
Крім того, для отримання довідки не потрібно жодних електронних цифрових підписів чи інших ідентифікаторів. Достатньо лише сплатити послугу власною банківською карткою. Кожному документу присвоюється унікальний ідентифікаційний код. Таким чином, заявник зможе легко перевірити його достовірність, ввівши присвоєний номер на веб-сайті надання електронних послуг Мін’юсту. В разі потрібності, громадянину не потрібно повторно отримувати документ і повторно платити кошти. Сформовані виписка, витяг чи довідка протягом року зберігатимуться в архіві.
З 1 жовтня 2015 року жоден державний орган не має права вимагати від заявників паперові витяги, виписки, довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру фізичних і юридичних осіб підприємців.
Громадяни мають змогу отримуватимуть необхідну інформацію, документи та довідки з відкритих реєстрів. Їх перелік такий:
 Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів
 Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України
 Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів
 Єдиний реєстр нотаріусів України
 Спадковий реєстр
Єдиний реєстр довіреностей
 Державний реєстр обтяжень рухомого майна
 Єдиний реєстр громадських формувань
 Реєстр атестованих судових експертів
 Реєстр методик проведення судових експертиз
 Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
 Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
 Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення
 Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень
 Реєстр громадських об'єднань
 Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності
 Державний реєстр актів цивільного стану громадян
 Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

Державний реєстр баз персональних даних

 

НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ЧЕРЕЗ ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ВІНЬКОВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Відповідно до вимог частини 4 статті 9 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” від 01.07.2004 № 1952-IV, зокрема, адміністратори центрів надання адміністративних послуг можуть виконувати повноваження державного реєстратора з видачі та прийому документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05. 2014 року № 523-р, з 05 жовтня 2015 року через Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації будуть надаватися такі послуги у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, як:
- державна реєстрація: права власності на нерухоме майно інших речових прав на нерухоме майно (крім державної реєстрації іпотеки нерухомого майна);
- видача витягу, інформаційної довідки та виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Зокрема, для державної реєстрації права власності на нерухоме майно подаються такі документи:
- заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності). Форма затверджена наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 № 595/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
- документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається. У разі подання заяви заінтересованою особою особисто така особа, крім документа, що посвідчує її особу, подає копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України). У разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, пред’являє оригінал та подає копію документа, що підтверджує її повноваження. У разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені фізичної особи, така особа також подає копію документа, що посвідчує особу, яку вона представляє, та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи;
- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
- документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на нерухоме майно, відповідно до пункту 37 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868.
Для надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно подаються:
- заява про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Форма затверджена наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 № 595/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
- документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається (крім документа, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого самоврядування). У разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, пред’являє оригінал та подає копію документа, що підтверджує її повноваження.;
- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Для фізичних та юридичних осіб інформація за об’єктом нерухомого майна надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України, за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, або в паперовому вигляді державним реєстратором чи нотаріусом.

Інформація за суб’єктом речового права на нерухоме майно надається фізичним та юридичним особам в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, або в паперовому вигляді державним реєстратором чи нотаріусом.

Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення державного реєстру прав, має однакову юридичну силу та використовується відповідно до законодавства.

Також необхідно зазначити, що для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Національного банку України, адвокатів, нотаріусів інформація з Державного реєстру прав у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб’єктом права чи за об’єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису. Порядок доступу до
Державного реєстру прав ( 722-2014-п ) визначається Кабінетом Міністрів України.
За заявою власника чи іншого правоволодільця орган державної реєстрації прав надає інформацію у формі виписки про осіб, які отримали відомості про зареєстровані права та їх обтяження на нерухоме майно, що йому належить.

Для одержання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно необхідно подати запит про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, форма якого затверджена наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 № 595/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У наданні інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо:
- із заявою звернулася неналежна особа;
- заявником не в повному обсязі подано документи.

Для одержання виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно подаються:

- заява про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Форма затверджена наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 № 595/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається (крім документа, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого самоврядування).

У разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, пред’являє оригінал та подає копію документа, що підтверджує її повноваження.

Порядок підключення ЦНАП
до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Гаряча лінія 0800 – 508 – 584

Відповідно до вимог частини 4 статті 9 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” від 01.07.2004 № 1952-IV, зокрема, адміністратори центрів надання адміністративних послуг можуть виконувати повноваження державного реєстратора з видачі та прийому документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
У зв’язку з цим, надається порядок отримання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) співробітникам вказаних організацій:
Потрібно надіслати на адресу відповідної регіональної філії державного підприємства „Національні інформаційні системи” (далі – ДП „НАІС) Заяву про приєднання до Договору про надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів, а також Замовлення про надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів.
Форми даних документів розміщені на даному веб-сайті у рубриці Форми договорів у розділі <Органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, органи державної фіскальної служби України, органи державної виконавчої служби, державний нотаріальний архів, державна нотаріальна контора, органи державної реєстрації актів цивільного стану, органи реєстраційної служби, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, центри надання адміністративних послуг>.
Після отримання вищевказаних документів, відповідні співробітники центрів надання адміністративних послуг будуть забезпечені особистими ідентифікаторами доступу до Державного реєстру прав.

Адреси та телефони регіональних філій ДП „НАІС” також розміщені на даному сайті у рубриці Філії.

 

ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО СЕРВІСУ

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015р. № 289-р зобов’язано органи виконавчої влади вжити заходів для запровадження системи електронного сервісу шляхом підключення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі ЄДР) з метою отримання відомостей з Реєстру виключно  в електронній формі  в установленому Міністерством юстиції України порядку.
Наказом Мінюсту від 31.03.2015р. №466/5 затверджено Порядок отримання відомостей  з ЄДР органам державної влади, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, органами прокуратури, органами Служби безпеки України, який набирає чинності 22.05.2015р.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що  відповідні органи влади  отримують відомості із ЄДР в електронній формі у вигляді виписки, довідки, витягу через офіційний веб-сайт розпорядника ЄДР, та відповідно до пункту 2 наказу виписки, витяги,та довідки з ЄДР в паперових та електронних формах мають однакову юридичну силу.
Також слід відмітити, що згідно з частиною 7 статті 9 Закону України “Про адміністративні послуги” суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати   від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, підприємств, установ або організацій що належать до сфери його управління.
З 01 жовтня 2015р. отримання відомостей з ЄДР органам державної влади, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, органами прокуратури, органами Служби безпеки України та їх посадовими особами можливо буде одержати лише в електронному вигляді.
На даному етапі будь-яка фізична особа може отримати інформацію із ЄДР у вигляді виписки, довідки чи витягу, скориставшись електронним сервісом, із свого персонального комп’ютера.  Адреса сайту розміщена на офіційному сайті Міністерства юстиції України http://new.minjust.gov.ua/ua/services.

Тепер можна не  витрачаючи свого часу на звернення до державного реєстратора отримати інформацію із ЄДР  чи зареєструвати юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець.

 

Реєстраційна служба Віньковецького районного управління юстиції

ОГОЛОШЕННЯ !

Районна державна адміністрація повідомляє, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг” у Центрі надання адміністративних послуг Віньковецької державної районної адміністрації надаватимуться нові адміністративні послуги: 

ВІДДІЛ ДЕРЖЗЕМАГЕНТСТВА У ВІНЬКОВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ

   з  01 січня  2015 року:

 Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру***.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку***.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, з видачею витягу***.

 Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць з видачею витягу***.

 Державна реєстрація обмежень у використанні земель з видачею витягу***.

 Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, з видачею витягу***.

 Виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу***.

  Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про:
- землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць
- обмеження у використанні земель
- земельну ділянку***

  Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території)***

  Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації***

 Видача довідки про наявність та розмір земельної частки (паю)

Видача довідки про наявність у Державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання)***

  Видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою

 Видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі

01 січня 2015 року безпосередньо в приміщенні  ЦНАПу  державними кадастровими реєстраторами Відділу  Держземагенства здійснюється надання адмінпослуг з питань державної реєстрації земельних ділянок…

 

 

ОГОЛОШЕННЯ !

Районна державна адміністрація повідомляє, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг”  з 01 вересня 2014 року у Центрі надання адміністративних послуг Віньковецької державної районної адміністрації надаватимуться нові адміністративні послуги:
Віньковецький  районний сектор Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій   у Хмельницькій області -  «Реєстрація  декларації  відповідності   матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки»,
Ярмолинецьке  міжрайонне  управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області – «Видача фізичним особам висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів»

 

ОГОЛОШЕННЯ

Районна державна адміністрація повідомляє, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг” у Центрі надання адміністративних послуг Віньковецької державної районної адміністрації надаватимуться нові адміністративні послуги: 

Віньковецький районний сектор управління Державної міграційної служби України  у Хмельницькій області

   з  01 жовтня 2014 року:

   Оформлення та видача паспорта громадянина України 

   Оформлення та видача паспорта громадянина України у разі обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого 

  Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку 

   Реєстрація місця проживання особи 

   Зняття з реєстрації місця проживання особи 

   Реєстрація місця перебування особи  

  Оформлення та видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи

   з  01 січня  2015 року:

Оформлення та видача проїзного документа дитини
Оформлення та видача або обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у тому числі термінове оформлення)****

**** - прийом документів і видача результату надання адміністративної послуги здійснюватиметься у ЦНАП за наявності технічного обладнання РС УДМС в районі

 

 

За матеріалами офіційного сайту Державної  міграційної   служби України

Реєстрація місця проживання чи перебування фізичних осіб в Україні регулюється Законом України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”та наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077 "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів".

Місце проживання – житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово.

Особа зобов’язана зареєструвати місце проживання протягом 10 днів після зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання.

Реєстрація/зняття з місця проживання здійснюється в день звернення особи.

Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік. 

Вартість послуги реєстрації місяця проживання:

 • 0,05 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (0,85 грн.);

Вартість послуги зняття з  реєстрації місяця проживання:  безкоштовно

За порушення терміну, встановленого у ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», надання заяви про реєстрацію місця проживання, передбачається адміністративна відповідальність (за ст. 197, 199 КУпАП), яка тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

 

 

Центр політико-правових реформ видав брошуру «Адміністративні послуги для Тебе. Посібник громадянину». Видання має за мету допомогти громадянам розібратися у новаціях, які впроваджуються у сфері адміністративних послуг.

Кожен з громадян за потреби отримати адміністративну послугу задається питаннями: «Де її можна отримати? Що від мене вимагається, щоб її отримати? Скільки це буде коштувати? Скільки часу піде на отримання адміністративної послуги?». Адже отримання адміністративних послуг в Україні є справою складною, непрозорою та витратною.
З метою вирішення цих проблем 6 вересня 2012 року було ухвалено Закон України «Про адміністративні послуги». У виданні у доступні формі розповідається, як громадяни можуть використати цей Закон для реалізації своїх прав та захисту законних інтересів.
У виданні окрема увага приділяється можливостям впливу громадських активістів на покращення стану справ з наданням адміністративних послуг.
Видання підготовлено та видано друком завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу.
Запрошуємо колег з неурядових організацій, представників центрів надання адміністративних послуг, інших зацікавлених осіб до розповсюдження посібника. Бажану кількість брошури можна отримати в офісі Центру політико-правових реформ. Завантажити брошуру

За матеріалами сайту Центру політико-правових реформ (м.Київ)

 


Календарь
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Зодіак: Стрелец
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Віньковецька районна державна адміністрація