Результати пошуку

 

 
 

До відома жителів району!

У Віньковецькому районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області діє консультаційний центр у справах захисту споживачів. Консультації надаються за адресою: смт. Віньківці, вул.. Відродження,48 (Ветлікарня) тел..(038) 2-16-74.Запрошуємо взяти участь у Міжнародному виставковому заході “Agritech Nigeria Osun 2018”

За інформацією Посольства України у Федеративній Республіці Нігерія, у період з 20 по 22 листопада 2018 p., у м. Ошогбо, штат Осун (Федеративна Республіка Нігерія) відбудеться міжнародний виставковий захід “Agritech Nigeria Osun 2018”.
За інформацією організаторів, зазначений захід є одним з найбільших щорічних торговельно-виставкових заходів. До участі запрошуються українські компанії виробники та інвестори, а також дослідні лабораторії, які зацікавлені у розбудові співробітництва з африканськими країнами у секторі сільського господарства.
Детальну інформацію щодо умов участі, порядку оформлення необхідних документів можна отримати від організаторів: www.agritechnigeria.net; тел. +2348050427776, +2348158492007; e-mail: info@agritechnigeria.net.Оголошено проведення конкурсу серед юристів «Молодий правник області»

Хмельницькою обласною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення спільно з Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області оголошено проведення конкурсу серед юристів «Молодий правник області».
Конкурс «Молодий правник області» проводиться з метою популяризації професії юриста та підвищення престижу їх роботи. До участі в конкурсі запрошуються працівники в галузі права: органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів судової влади, прокуратури, правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, наукові працівники, нотаріуси, помічники нотаріусів, адвокати, помічники адвокатів.
Конкурс проводиться в рамках Обласної програми правової освіти населення.
Учасниками конкурсу є юристи віком до 35 років, які мають вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше 2-х років. Кількість учасників Конкурсу не обмежується.
Аби взяти участь у конкурсі необхідно подати анкету учасника до 10 грудня 2018 року. З 17 по 21 грудня номінанти презентуватимуть свою діяльність за період з  01 січня 2017 року по 01 листопада 2018 року. Також буде індивідуальний брейн-шторм серед фіналістів (17 -   21 грудня 2018 року).
Пропозиції щодо участі у Конкурсі подаються до Оргкомітету шляхом надсилання анкети, за адресою: 29007, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 91, Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області та дублюється на електронну пошту: info@km.minjust.gov.ua, в одному примірнику.
Переможцями Конкурсу визнаються учасники, які досягли найкращих результатів у роботі за підсумками 2017 року та до 01 листопада 2018 року включно та відповідають вимогам професійної і ділової етики, що будується на загальноприйнятих засадах служіння народу України, професіоналізмі, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі, персональній відповідальності за виконання службових обов’язків, дисципліні тощо.

Ознайомитись з Положенням та АНКЕТОЮ учасника, яку потрібно подати до 10 грудня, можна за посиланням: https://justice-km.gov.ua/regional-niy-konkurs-sered-yuristiv-molodiy-pravnik-oblastiЩодо 45-ї Багдадської міжнародної виставки

За інформацією Посольства України в Республіці Ірак, у період з 10 по 19 листопада 2018 p., у Багдадському міжнародному виставковому центрі м. Багдад (Республіка Ірак) відбудеться 45-а Багдадська міжнародна виставка. Організатором зазначеної виставки є Міністерство торгівлі Іраку спільно з Державною компанією “Іракські виставки та комерційні послуги”.
Для презентації продукції українських виробників Посольство України в Республіці Ірак у співпраці зі згаданою Державною компанією та Іраксько - українською діловою радою отримало на безоплатній основі 9 кв. м виставкової площі для облаштування української експозиції. Вартість оренди додаткової площі - 135 дол. США/кв. м павільйонної та 75 дол. США/кв. м вуличної площі. Мінімальна площа для оренди - 9 кв. м павільйону або 20 кв. м вулиці.
            Зацікавлених в участі у заході компаніям пропонується зареєструватися та зарезервувати місце на сайті: www.expo.iq.
            За детальною інформацією щодо умов участі у зазначеному заході просимо надсилати запит на e-mail: iraqifairs@gmail.com.Запрошуємо взяти участь у Міжнародній спеціалізованій програмі «Міжнародні стандарти управління проектами. PRINCE 2»

У період з 16 по 19 грудня 2018 р. в м. Лондон (Англія) заплановано проведення міжнародної спеціалізованої програми «Міжнародні стандарти управління проектами. PRINCE 2 ".

Основні теми:
• Принципи управління проектами
• PRINCE 2 - метод управління проектами
• Оцінка і управління ризиками проекту
• Основні причини провалу проектів
• Метод освоєного обсягу (Earned Value Management) як інструмент управління проектами
• Проектне фінансування
• Інноваційні проекти - стратегія і управління (на прикладі ділового центру Canary Wharf - Docklands)
• Технічний візит в Манчестер і огляд завершених інфраструктурних проектів
Після закінчення програми видається диплом міжнародного зразка. Додатково до Диплому можна отримати міжнародну кваліфікацію European Director Licence (Ліцензія Європейського Директора), з внесенням до Реєстру Європейських Директорів. Умови отримання European Director Licence направляються за запитом.
Телефон для довідок : +44 20 3151 0081, Валентин Макаренко,
Директор, Европейский Деловой СоюзЗапрошуємо взяти участь у Міжнародному форумі INNOVATION MARKET – 2018

21-23 листопада 2018 року у Міжнародному виставковому центрі                     (м. Київ, пр-т Броварський, 15) відбудеться Міжнародний форум INNOVATION MARKET – 2018.
Запрошуємо взяти участь у заходах форуму, що будуть проводитися на платформі для сталого розвитку GREEN MIND – 2018, зокрема:
- 21 листопадаобговорення реформ
Засідання "за круглим столом" на теми: "Реформування системи моніторингу довкілля та впровадження Реєстру викидів та перенесення забруднювачів (РВПЗ)" та "Державна підтримка зеленої модернізації виробництва та реформування екологічного податку";
- 22 листопадаконкурентність та публічні закупівлі
Тренінги "Керівні принципи надання інформацій про екологічність продукції" та "Вимоги до заходів із захисту довкілля та вартість життєвого циклу при здійснені публічних закупівель";
- 22 листопада - заходи що відбудуться за участю міжнародних експертів Програми ООН з навколишнього середовища, представників Мінекономрозвитку, Мінприроди, органів екологічної стандартизації, сертифікації та маркування.

 • 23 листопадаосвіта для сталого розвитку

Тренінги "Фінансові можливості муніципалітетів для реалізації природоохоронних заходів" та "Зелений клас — інновації для сталого розвитку закладів освіти".
Кожний учасник тренінгів отримає сертифікат. Участь у заходах безкоштовна для представників бюджетних та неприбуткових організацій (згідно списків попередньої реєстрації).
Попередня реєстрація на кожний із заходів обов’язкова та здійснюється виключно у форматі online до 12 листопада 2018 року на сайті www.greenmind.com.ua.

Анонси заходів ділової програми з детальною інформацією про кожен із заходів розміщені на сайті: www.greenmind.com.ua.

За додатковою інформацією звертатись за тел.: +38 (067) 753-43-77;     (067) 886-31-93; (099) 642-81-57; (067) 354-72-88.Запрошуємо взяти участь у XVI Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» буде проведено 6-8 листопада 2018 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспрект, 15)
У рамках Форуму відбудеться проведення:
- Галузевої експозиції «ПЕК України» за участю державних компаній, які працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації, розподілу та збуту енергії;
- XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості - 2018» (електротехнічне, енергетичне устаткування, електричні підстанції, лінії електропередачі, кабелі, проводи, промислова світлотехніка, автоматизація, КВПіА);
- III Міжнародної спеціалізованої виставки «MINING INDUSTRY ЕХРО-2018» (бурильні установки, прохідницькі та очисні комплекси, шахтна і кар'єрна спецтехніка, гірничозбагачувальне обладнання, вентиляторні і компресорні установки, автоматизація, засоби індивідуального захисту та безпеки гірничих робіт);
- III Міжнародної спеціалізованої виставки «НАФТОГАЗЕКСПО-2018» (бурові установки, устаткування для експлуатації та ремонту свердловин, насосна і компресорна техніка, нафтогазопроводи, арматура, автоматизація, КВПіА, нафтогазопереробка, нафтогазосховища, пожежна і екологічна безпека);
- ділової програми Форуму присвяченої питанням підвищення рівня енергетичної безпеки країни, реформування ПЕК та залучення інвестицій, модернізації енергетичних об'єктів.
За-довідками щодо участі звертатись: TOB «МВЦ»: тел./факс: (044) 201-11-57/78/67, e-mail: lyudmila@iec-expo.com.ua, сайт http://www.iec-expo.com.ua.Запрошуємо взяти участь у роботі ІІІ українського форуму Шовкового шляху

Українська асоціація Шовкового шляху SilkLink пропонує взяти участь у ІІІ Українському форумі Шовкового шляху 16 листопада 2018 року, який відбудеться у місті Києві.
Планується проведення Інноваційної виставки за участю китайських корпорацій, а також будуть проходити 4 галузеві панельні сесії (динаміка успішного українсько-китайського співробітництва, енергія майбутнього, Fintech&Investments та IT&Innovations).
Участь у роботі зазначеного міжнародного заходу візьмуть представники українського Уряду та ВРУ, представники українського та китайського великого та середнього бізнесу, Посольство КНР в Україні й представники ЗМІ.
Запрошуємо взяти участь у роботі ІІІ українського форуму Шовкового шляху.
Також, в рамках налагодження українсько-китайської співпраці, Асоціація надає 50% знижку на придбання квитків для  представників бізнесу нашої області. Знижку можна отримати перейшовши за спеціальним посиланням: https://silklink2018.ticketforevent.com/?promocode=Partner3
Детальніше про ІІІ Український форум Шовкового шляху:
http://forum.silklink.org/uk/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/.

ЯК І ДЕ ОПЛАТИТИ ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК НЕПРАЦЮЮЧІЙ ОСОБІ, ЩОБ ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ

Для призначення субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці  у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Законом України 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску, зокрема  можливість одноразової сплати ЄСВ за попередні періоди. Сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.
(3723 грн. х 22% х 2 = 1638,12 грн.)
Для цього необхідно звернутись до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України та на підставі документів, що засвідчують особу та підтверджують реєстраційний номер облікової картки платника податків отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7) (адреси сервісних центрів ГУ ПФУ додаються).
Договір про добровільну участь незастраховані особи укладають з  територіальними  органами Державної фіскальної служби за місцем свого проживання (адреси територіальних органів ДФС додаються).
Для укладення договору необхідні такі документи:

 • заява;
 • документ, що посвідчує особу;
 • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • копія трудової книжки (за наявності);
 • довідка за формою ОК-5 (ОК-7).

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Роздрукувати форму договору про добровільну участь можна на таких інформаційних ресурсах:

        https://www.pfu.gov.ua/35069-dobrovilna-uchast/

        http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15/page3

Адреси та телефони сервісних центрів Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та територіальних органів Державної фіскальної служби в області можна переглянути тут.

 

ОГОЛОШЕННЯ!

Миколаївською обласною державною адміністрацією разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили успішно впроваджено навчальний курс з питань публічних  комунікацій «Школа прес-секретарів» (копія листа Миколаївської ОДА додається).

 

Фінсько-український   трастовий   фонд запрошує до співробітництва

В рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та МЗС Фінляндської Республіки, в Україні створено Фінсько-український трастовий фонд.
Трастовий Фонд (далі - Фонд) забезпечує грантове фінансування для проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, що є інструментом співпраці двох країн у зазначених сфері.
Фонд фінансується МЗС Фінляндської Республіки. Управління здійснюється Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Відповідно до Угоди між Держенергоефективності та Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО Агентство є координатором роботи Фонду в Україні.
Подати заявку на отримання грантового фінансування мають змогу як органи місцевого самоврядування, так і бізнес.
Пріоритетними є заявки, щодо розробки якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів з відновлюваної енергетики.
Детальну інформацію щодо роботи Фонду та порядку конкурсного відбору проектів можна ознайомитись на сайті Держенергоефективності у ілі   «Діяльність»   рубрика   «Фінсько-український   трастовий   фонд» aee.gov.ua/ukycontent/fmland-ukraine-tmst-fund). де також розміщено кети для подачі зазначеної заявки.
За додатковою інформацією, просимо звертатись до Андрія Левконюка, керівника групи з реалізації завдань Фонду з фінської сторони: andrew.levkonyuk@fcg.fi Богдана Радченка, члена групи з реалізації завдань Фонду з українськоїсторони:                   radchenkobohdanl@gmail.com,
тел. (044)5905415.

Увага! Важлива інформація!

Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 року № 80 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2013 р. № 440, якою затверджено Порядок подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі - Порядок). Внесеними змінами у новій редакції викладено пункти № 2, 4, 5, 8 Порядку та затверджено нову форму Декларації відповідності матеріально – технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
Враховуючи вищезазначене, пропонуємо у разі подання декларацій суб’єктами господарювання, враховувати зміни та можливості заповнення декларацій через Єдиний державний портал адміністративних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС (https://e-services.dsns.gov.ua).

 

25 вересня 2018 року відбудеться конференція на тему: «Зелені публічні закупівлі: гармонізація законодавства України зі стандартами ЄС»

25 вересня 2018 року відбудеться конференція на тему: «Зелені публічні закупівлі: гармонізація законодавства України зі стандартами ЄС».
Захід пройде за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16, Apт Hub (1 поверх) з 10.00 до 17.00 години.
У разі бажання прийняти участь у заході просимо до 16.00 год. 19 вересня 2018 року надати Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА на електронну адресу khm_econ@adm-km.gov.ua відповідну інформацію (ПІП, посаду та контактні дані).
Звертаємо Вашу увагу, що за ходом конференції можна слідкувати в режимі онлайн в мережі Інтернет. Так, 25 вересня 2018 року, починаючи з 10.00  конференція буде транслюватися на офіційних сторінках ГО «Гоулокал» в мережі Інтернет.
Телефон для довідок: 65 20 84

 

Щодо співпраці із польськими партнерами

26 липня 2018 року відбулася зустріч голови облдержадміністрації з керівником Польської агенції з інвестицій та торгівлі Карольом Кубіца.
Агенція є структурою, яка займається питаннями ефективного співробітництва польських інвесторів із закордонними партнерами та має намір детально дослідити інвестиційний та експортний потенціал Хмельниччини, сприяти взаємовигідному розвитку українсько-польських відносин.
Враховуючи зазначене, просимо зацікавлених осіб щодо співпраці із польським партнером надати короткі описи ідей та презентації інвестиційних проектів для надання їх під час наступної Місії підприємців з Польщі.
Інформацію надати до 07 вересня 2018 року у відділ економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації в електронному вигляді на адресу
ekonomikavin@ukr.net

Інформація про інвестиційний потенціал та можливі напрямки співпраці з польським бізнесом буде розміщена на офіційному сайті Польської агенції з інвестицій та торгівлі і надіслана Маршалкам польських воєводств.

 

Про забезпечення населення скрапленим газом

У зв’язку з відсутністю у лютому-березні 2018 року спеціалізованих аукціонів в окремих населених пунктах району виник дефіцит із забезпеченням населення скрапленим газом.
Такий аукціон відбувся 26 червня. Населення району скрапленим газом забезпечуватиме ДП «Пропан» ПАТ «Житомиргаз».
З питань доставки балонів скрапленого газу пропонуємо звертатися до сільських голів населених пунктів району, якими здійснюватиметься централізоване замовлення доставки.

 

До уваги субєктів господарювання!

Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету, що виділяються на надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 22.12.2017  року  №30-17/2017 здійнюється фінансування інвестиційних проектів субєктів підприємницької діяльності через Регіональний фонд підтримаки підприємництва по Хмельницькій області.
 Перевагами даного стимулюючого механізму фінансової підтримки субєктів підприємництва є надання фінансово-кредитної підтримки на поворотній основі за пільговою ставкою на термін до 3-х років та відстрочка погашення суми фінансово-кредитної підтримки від 3 до 6 місяців.
Додаткову інформацію можна отримати від Регіонального фонду підтримаки підприємництва по Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Грушевського, 87, кім.401, тел. (0382)79-57-81.

Додатки:

 1. Порядок використання коштів обласного бюджету, що виділяються на надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва
 2. Перелік документів необхідних для отримання фінансово-кредитної підтримки

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ:  з 02 липня 2018 р. змінюються реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів

Віньковецьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ інформує, що Державна казначейська служба України на офіційному субсайті за посиланням http://www.treasury.gov.ua/main/uk/publish/article/411054 звернула увагу платників податків, органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та інших органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на зміну реквізитів рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів.
Так, внесено зміни до наказів Міністерства фінансів України:
► від 22.06.2012 № 758 «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.2012 за № 1206/21518 (наказ Міністерства фінансів України від 05.02.2018 № 110 «Про затвердження Змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.02.2018 № 400/31852);
► від 29.01.2013 № 43 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2013 за № 291/22823 (наказ Міністерства фінансів України від 07.03.2018 № 350 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.04.2018 за № 400/31852);
► від 23.08.2012 № 938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.09.2012 за № 1569/21881 (наказ Міністерства фінансів України від 08.02.2018 № 126 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.02.2018 за № 256/31708).
У зв’язку зі зміною порядку відкриття дохідних рахунків з 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами будуть відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).
У другій декаді червня реквізити рахунків будуть розміщені на веб-сторінках Головних управлінь Державної казначейської служби України.

Реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів розміщені на субсайті ГУ ДФС у Хмельницькій області за наступним посиланням: http://km.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

15.06.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Особливості сплати земельного податку громадянами

Віньковецьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ нагадує, що відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені ПКУ, через установи банків та поштові відділення.
Також, кодексом встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів (п.287.5 ст. 287 ПКУ).
Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.
Нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Звертаємо увагу на те, що фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу та пені згідно чинного законодавства.

15.06.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Набирають чинності зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску

    Віньковецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ інформує, що з 08.06.2018 набрав чинності  наказ Міністерства фінансів України  від  29.03.2018 № 393 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціального страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.04.2018 за № 498/31950 (далі – Наказ).
Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та встановлено, що:

 • платниками єдиного внеску є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
 • взяття на облік таких осіб здійснюється не пізніше робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Наказом визначається форма заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ) та процедури взяття на облік платників єдиного внеску – членів фермерського господарства.
Заява за формою № 12-ЄСВ подається членом фермерського господарства до контролюючого органу за його місцем проживання та окрім члена фермерського господарства підписується Головою фермерського господарства, членом якого він є.
Також,  Наказом визначаються процедури заміни повідомлення про взяття на облік платників єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
У разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.
Контролюючий орган видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення протягом двох робочих днів після отримання від платника заяви із зазначенням причин заміни та старого повідомлення.

У такому ж порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

 

15.06.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Яку фінансову звітність подає платник податку на прибуток, який переходить в середині року з єдиного податку на загальну систему оподаткування?

     Віньковецьке відділення Кам’янець-Подільська ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
Податковими (звітними) періодами для платників податку на прибуток  підприємств (далі – платник податку), крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні:  квартал, півріччя, три квартали, рік.  При цьому податкова декларація з податку на прибуток розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).
З урахуванням положення пп. «а» п. 137.5 ст. 137 ПКУ платники єдиного податку, які переходять на загальну систему оподаткування в середині року, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.
Отже, у разі переходу платником єдиного податку на загальну систему оподаткування в середині року такий платник податку подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) (далі – Декларація), за податковий (звітний) рік, який починається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується     31 грудня такого року.
Оскільки об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається на підставі фінансової звітності підприємства, то такий платник податку разом з Декларацією повинен подати фінансову звітність за період перебування на спрощеній системі оподаткування та за звітний рік (з 01 січня по 31 грудня такого року).

23.04.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Завершується  кампанія Декларування-2018

     З початку поточного року, як завжди, стартувала кампанія декларування доходів громадянами-фізичними особами, які протягом попереднього, тобто 2017 року, отримували доходи, які не були оподатковані.
Кампанія декларування завершується  02 травня 2018 року. Тож  в останні дні, що залишилися до завершення декларування, хочеться нагадати всім громадянам про конституційний обов’язок, який передбачено 67-ю статтею Конституції України,  а саме:
«Кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни подають до податкових інспекцій за податковою адресою (місцем реєстрації) декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому чинним законодавством».
Погодьтесь, це вагомий внесок в розвиток нашого краю, в нелегкий час світових  економічних негараздів, які, звичайно, впливають на економічний розвиток країни.

Ми впевнені, щорічне декларування доходів стане Вашим свідомим громадянським обов’язком. 

20.04.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Добровільно декларуємо доходи – вчасно сплачуємо податок

     Декларант зобов’язаний самостійно сплатити суму податку на доходи фізичних осіб, зазначену ним у поданій декларації, до 1 серпня року, що настає за звітним  (п. 179.7  ст.179 Податкового кодексу України) (далі - ПКУ).
Якщо після перевірки даних, зазначених у декларації, контролюючим органом буде донарахована сума податку на доходи фізичних осіб, то платник податку зобов’язаний буде сплатити нараховану суму протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Сума податку на доходи фізичних осіб і в першому, і в другому випадках сплачується фізичною особою за своєю податковою адресою (пп. 168.4.5  п.168.4  ст.168 ПКУ). Податковою адресою вважається місце проживання фізичної особи, за яким ця особа перебуває на обліку в органі податкової служби як платник податку на доходи фізичних осіб (п.45.1 ст.45 ПКУ).
Звертаємо увагу декларантів, що за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання  протягом вказаних строків,  платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах  (ст.126 ПКУ):

 • 10%  погашеної суми податкового боргу  - за прострочення до 30 календарних днів включно;
 • 20%  погашеної суми податкового боргу  - за прострочення більше 30 календарних днів.

Крім того, доведеться ще сплатити і пеню, яка нараховується на суму податкового боргу  за кожний календарний день прострочення з розрахунку 100% річної суми Національного банку України.  

20.04.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Увага! Внесено зміни до Положення про форму і зміст  розрахункових документів

      Звертаємо увагу керівників органів місцевого самоврядування та керівників суб'єктів господарювання, що наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 № 288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.03.2018 за №293/31745 (далі - Наказ № 288), внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових  документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі – Положення № 13).
Зазначені зміни внесено з метою приведення норм Положення №13 у відповідність до вимог Податкового кодексу України та Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
Так, Законом України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791) внесено зміни до п. 11 ст. З Закону №265 щодо обов'язку суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних  карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, проводити розрахункові  операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Крім того, Законом №1791 було внесено зміни до п. 6 ст. 17 Закону №265, якими передбачено застосування до вказаних суб'єктів господарювання фінансових санкцій у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Враховуючи викладене, підпунктами 1) і 2) п.1 Наказу №288 передбачено доповнення переліку обов’язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів (розділи II та III до Положення № 13) новим реквізитом: «код товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)».
Також зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД передбачається, як додатковий реквізит чека, у фіскальному касовому чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), що придбаваються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів.
Відповідні зміни також внесено у форму касових чеків РРО, які наведено у додатках 1, 2 та 5 до Положення №13.
Наказ №288 набрав чинність з дня опублікування - 06.04.2018 року.
Внесення Наказом №288 змін до Положення № 13 забезпечує умови для виконання суб'єктами господарювання вимог чинного законодавства щодо зазначення у розрахункових документах, які друкуються реєстраторами розрахункових операцій, кодів товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД.
Звертаємо особливу увагу керівників органів місцевого самоврядування та керівників суб'єктів господарювання, що від виконання суб'єктами господарювання приписів чинного законодавства щодо зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД у касових чеках реєстраторів розрахункових операцій напряму залежить зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію  країни пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

УВАГА! УВАГА! УВАГА!
УЧАСНИКАМ КОНКУРСУ «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ»!

     Онлайн-тестування на знання Конституції України та законодавства про державну службу  відбудеться 19 квітня 2018 року о 14 годині. Конкурс буде проводитись за  адресою: смт. Віньківці, вул. Соборної України, буд 15, ІІІ поверх, каб. № 304

Оргкомітет

Детально про податкову  соціальну  пільгу

  Що таке податкова   соціальна пільга  (далі –ПСП)
Податкова соціальна пільга дає можливість зменшити базу обкладання податком на доходи фізичних осіб. Застосовується пільга виключно до  зарплатних виплат.
Хто має право на ПСП
            На загальну соцпільгу мають право всі працівники-резиденти, зарплата яких не перевищує місячного прожиткового  мінімуму працездатної особи станом на 1 січня звітного року  помноженого на 1,4 і округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році ПСП застосовують, якщо зарплата працівника не перевищує 2470 грн. Для одного з батьків, який користується соцпільгою у зв’язку з утриманням кількох дітей, дітей-інвалідів або зі  статусом одинокої матері  (батька, удови, удівця, опікуна, піклувальника),  граничну суму зарплати збільшують кратно до кількості дітей.
           Загальна пільга в поточному році становить  50% розміру  прожиткового мінімуму для працездатної особи  (у розрахунку на місяць), установленому  на 1 січня звітного податкового року,  в поточному році  податкова соціальна пільга надається в розмірі  – 881,00 грн., (п.п. 169.1.1.  п.169.1. ст..169 Податкового кодексу України).
           Які обмеження в застосуванні ПСП          
           Не застосовують соціальну пільгу в таких випадках:

 • до інших доходів, ніж зарплата;
 • якщо сума зарплатних виплат фізичної особі за місяць перевищує граничну суму;
 • до зарплати, якщо працівник у цьому місяці одержував також доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
 • до доходу фізичних осіб від підприємницької та незалежної професійної діяльності.

     Що необхідно для застосування соціальної пільги
Для отримання пільги наймана особа зобов’язана надати роботодавцю заяву. Застосовується пільга з дня  одержання заяви та інших документів до всієї зарплати, яка нарахована за місяць.  Що  стосується доходів держслужбовців,  до них  соцпільгу застосовують автоматично, без подання заяви. Але щоб скористатися підвищеною пільгою, їм також потрібно подати відповідні документи.
Звертаємо Вашу увагу на те, що подавати щорічно заяву на застосування пільги не потрібно. Без нової заяви не обійтися тільки в тому випадку, коли змінилася підстава для надання пільги, тобто якщо працівник має право на підвищену соцпільгу, а саме:

 • який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років  — у розрахунку на кожну таку дитину 100% пільги  (881 грн.);
 • на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги (1321,50 грн.).

     На застосування 150% суми пільги має право платник податку, який:
а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
б) утримує дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;
в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом;
ґ) є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, що утримують  дитину-інваліда;
д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;
е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", крім осіб, що визначені  у пункті «б» підпункту 169.1.4 пункту 169.1.статті 169 Податкового кодексу України.
Співробітник який  має право на соцпільгу за декількома підставами, до його доходу застосовують тільки одну соцпільгу - найбільшу (за наявності заяви від працівника та необхідних документів).
Якщо документ, що  підтверджує право на підвищену пільгу, втратив чинність, працівник втрачає право на таку пільгу.

21.03.2018

Центр обслуговування платників Віньковецького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ

Студент працює: чи має він право на податкову соціальну пільгу

        Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн. Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4).      Студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу ( у 2018 році – 1321,5 грн.).
При цьому, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати не застосовується. Отже у разі, якщо студент, який не отримує стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то у 2018 році він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 1321,5 грн., за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 2470 гривень.
При цьому студент повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету. Зазначена норма визначена п.п. 169.1.3 і п.п. 169.2.3 ст. 169 Податкового кодексу України.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий апарат

        Відповідно до пункту 296.10 статті 296  Податкового кодексу України, у разі перевищення платниками єдиного податку – фізичними особами, в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є обов'язковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та  продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми п. 296.10 ПКУ не поширено на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16.03.2017 р. № 231, які застосовують РРО не залежно від обсягу отриманого доходу.
Нагадаємо, що відповідно статті 292 ПКУ, для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій),  матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.292 ПКУ, тобто включається   вартість  безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), (пункт 292.1статті 292 Податкового кодексу України).
Водночас у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише в безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів із поточного рахунка на поточний рахунок  підприємця  або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок підприємця, потреби у використанні РРО не виникає.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Спадщину та дарунок від нерезидента, далеких родичів та знайомих слід задекларувати до 1 травня 2018 року

     Громадяни, які у 2017 році отримали спадщину (дарунок) від родичів першого та другого ступеня споріднення, не зобов’язані подавати декларацію і сплачувати податок з суми отриманої спадщини (дарунка).
Нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи відповідно до ступеня споріднення вважаються:
-    перший ступень споріднення – батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені;
-    другий ступень споріднення - рідні брати та сестри фізичної особи, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих,  мають з вказаної суми спадщини (дарунка) сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від нерезидента, незалежно від ступеня споріднення, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплати з вказаної суми спадщини (дарунка) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Одночасно повідомляємо, що громадяни, які отримали спадщину (дарунок) не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення та від нерезидентів зобов’язані подати податкову декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік  у строк до 1 травня 2018 року, до контролюючого  органу за місцем податкової адреси громадянина (тимчасового проживання) та самостійно сплати податок та збір до 1 серпня 2018 року.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Незавершене будівництво не являється об’єктом оподаткування

     Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України (далі-ПКУ)  - є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
        Об'єктом оподаткування згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПКУ - є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
       Підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПКУ визначено перелік об'єктів нерухомості, які не є об'єктами оподаткування, до яких віднесена житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
       У відповідності до статті 1 Закону України від 5 червня 2003 року N 898-IV "Про іпотеку" об'єкт незавершеного будівництва - це об'єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.
      Проте після завершення будівництва, введення в експлуатацію і придбання права власності на окремий об'єкт нерухомого майна (житловій нерухомості) незалежно від кількості секцій групи житлових будинків, які визначені як об'єкт незавершеного будівництва, виникне обов'язок обчислити податок, подати декларацію до контролюючого органу та перерахувати податкове зобов'язання до бюджету.
       Зазначимо, що юридична особа - платник податку,  подає декларацію впродовж 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
       У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого впродовж календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений  об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Контролюючий орган  надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (підпункти 266.8.1. та 266.8.2  пункту 266.8. статті 266).

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Орендодавці декларують  отримані доходи за попередній рік

     Хочемо  відмітити, що з кожним роком свідомість наших громадян,  щодо сплати податків, безперечно  зростає.  Фізичні особи, які мають наміри займатись підприємницькою діяльністю, реєструються в органах влади  як фізичні особи -  підприємці  та автоматично   стають платниками податків та зборів. Значну кількість становлять підприємці, які обліковуються в Віньковецькому відділенні Кам’янець-Поділь
Звертаємо  увагу  громадян  на те, якщо здача  в оренду власної нерухомості не носить постійний   характер, в такому випадку громадяни можуть іншим шляхом  узаконити отриманий дохід -  шляхом декларування доходів  з відповідною  сплатою до бюджету податку  на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси  до 1 травня 2018 року.
Податківцями здійснюється постійний контроль в межах своїх повноважень за дотриманням громадянами свого конституційного обов’язку щодо декларування отриманих доходів.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Орендодавці декларують  отримані доходи за попередній рік

     Хочемо  відмітити, що з кожним роком свідомість наших громадян,  щодо сплати податків, безперечно  зростає.  Фізичні особи, які мають наміри займатись підприємницькою діяльністю, реєструються в органах влади  як фізичні особи -  підприємці  та автоматично   стають платниками податків та зборів. Значну кількість становлять підприємці, які обліковуються в Віньковецькому відділенні Кам’янець-Подільській ОДПІ, за видом діяльності «здача в оренду власного  нерухомого майна». 
Але, на жаль,  ще не всі громадяни нашого міста  розуміють необхідність сплати податків з отриманих доходів.  Враховуючи  специфіку нашого міста, зокрема - туристичну привабливість, велику кількість навчальних закладів,  то і  кількість громадян, які займаються зазначеним видом діяльності  повинна бути значно більшою.
Звертаємо  увагу  громадян  на те, якщо здача  в оренду власної нерухомості не носить постійний   характер, в такому випадку громадяни можуть іншим шляхом  узаконити отриманий дохід -  шляхом декларування доходів  з відповідною  сплатою до бюджету податку  на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси  до 1 травня 2018 року.
Податківцями здійснюється постійний контроль в межах своїх повноважень за дотриманням громадянами свого конституційного обов’язку щодо декларування отриманих доходів.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Особливості оподаткування земельних паїв

     Спеціальні норми, які стосуються оподаткування саме доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), містяться в п. 170.1 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПК). Доходи від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю) оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПК, тобто 18 %.
Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2017 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.
Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка податку на доходи фізичних осіб - 18 відсотків).
Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) сплачується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Нагадаємо:
деклараційна  кампанія 2018 року  триває до 01 травня 2018 року.
Детальніше про порядок декларування за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Детально про податкову  соціальну  пільгу

     Що таке податкова   соціальна пільга  (далі –ПСП)
Податкова соціальна пільга дає можливість зменшити базу обкладання податком на доходи фізичних осіб. Застосовується пільга виключно до  зарплатних виплат.
Хто має право на ПСП
            На загальну соцпільгу мають право всі працівники-резиденти, зарплата яких не перевищує місячного прожиткового  мінімуму працездатної особи станом на 1 січня звітного року  помноженого на 1,4 і округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році ПСП застосовують, якщо зарплата працівника не перевищує 2470 грн. Для одного з батьків, який користується соцпільгою у зв’язку з утриманням кількох дітей, дітей-інвалідів або зі  статусом одинокої матері  (батька, удови, удівця, опікуна, піклувальника),  граничну суму зарплати збільшують кратно до кількості дітей.
           Загальна пільга в поточному році становить  50% розміру  прожиткового мінімуму для працездатної особи  (у розрахунку на місяць), установленому  на 1 січня звітного податкового року,  в поточному році  податкова соціальна пільга надається в розмірі  – 881,00 грн., (п.п. 169.1.1.  п.169.1. ст..169 Податкового кодексу України).
           Які обмеження в застосуванні ПСП          
           Не застосовують соціальну пільгу в таких випадках:

 • до інших доходів, ніж зарплата;
 • якщо сума зарплатних виплат фізичної особі за місяць перевищує граничну суму;
 • до зарплати, якщо працівник у цьому місяці одержував також доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
 • до доходу фізичних осіб від підприємницької та незалежної професійної діяльності.

     Що необхідно для застосування соціальної пільги
Для отримання пільги наймана особа зобов’язана надати роботодавцю заяву. Застосовується пільга з дня  одержання заяви та інших документів до всієї зарплати, яка нарахована за місяць.  Що  стосується доходів держслужбовців,  до них  соцпільгу застосовують автоматично, без подання заяви. Але щоб скористатися підвищеною пільгою, їм також потрібно подати відповідні документи.
Звертаємо Вашу увагу на те, що подавати щорічно заяву на застосування пільги не потрібно. Без нової заяви не обійтися тільки в тому випадку, коли змінилася підстава для надання пільги, тобто якщо працівник має право на підвищену соцпільгу, а саме:

 • який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років  — у розрахунку на кожну таку дитину 100% пільги  (881 грн.);
 • на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги (1321,50 грн.).

     На застосування 150% суми пільги має право платник податку, який:
а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
б) утримує дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;
в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом;
ґ) є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, що утримують  дитину-інваліда;
д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;
е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", крім осіб, що визначені  у пункті «б» підпункту 169.1.4 пункту 169.1.статті 169 Податкового кодексу України.
Співробітник який  має право на соцпільгу за декількома підставами, до його доходу застосовують тільки одну соцпільгу - найбільшу (за наявності заяви від працівника та необхідних документів).
Якщо документ, що  підтверджує право на підвищену пільгу, втратив чинність, працівник втрачає право на таку пільгу.

Віньковецьке відділення  Кам’янець-Подільскої ОДПІ

Оголошення!

     Шановні віньківчани та гості селища! Запрошуємо вас на районне свято Великодня «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»
Свято відбудеться 10 квітня 2018 року в приміщенні районного Будинку культури.
Початок бо 11:00 год.
Ласкаво просимо!

Оргкомітет

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ
До відома жителів області

    Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області створено відповідно до постанови КМУ від 10.09.2014р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та діє на підставі «Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області», затвердженого наказом Держпродспоживслужби України від 21.07.2017 р. № 580.
Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, а саме:

 • У галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів;
 • У сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства;
 • У сферах карантину та захисту рослин;
 • У сфері насінництва та розсадництва;
 • У сфері нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу;
 • У сфері здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів;
 • У сфері здійснення державного ринкового та метрологічного нагляду
 • У сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

Повноваження Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області поширюються на території Хмельницької області.

У разі виникнення питань, які належать до компетенції Головного управління звертайтесь за контактними даними:

Головнеуправління Держпродспоживслужби
в Хмельницькій області

 

Відділ безпечності харчових продуктів

Відділ державного контролю

Відділ організації протиепізоотичної роботи

29000, м. Хмельницький,
вул. Шевченка, 53
тел. (0382)65-07-34
info@consumerhm.gov.ua

тел. (0382)65-75-04
food.safety@consumerhm.gov.ua
тел. (0382)65-75-04
state.control@consumerhm.gov.ua
тел. (0382)65-08-18
antiepizootic@consumerhm.gov.ua

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

29000, м. Хмельницький,
вул. Пилипчука, 55
тел. (0382)72-07-07
hmdses@gudseshm.gov.ua

Відділ карантину рослин
Відділ фітосанітарних заходів на кордоні
Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин
Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

29000, м. Хмельницький,
вул. Купріна, 48
тел. (0382) 67-15-25
fito2016hm@ukr.net

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

29000, м. Хмельницький,
вул. Староміська, 9
тел. (0382)72-06-27
seed&seedling@consumerhm.gov.ua

Відділ захисту споживачів
Відділ ринкового та метрологічного нагляду

 Сектор контролю за регульованими цінами

29000, м. Хмельницький,
вул. Грушевського, 87
тел. (0382)79-51-55,
факс (0382)76-29-29,
info@zps.gov.ua, price.regulation@consumerhm.gov.ua

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

29000, м. Хмельницький,
вул. Свободи, 70, каб.203 
techvision@consumerhm.gov.ua
32400, м. Дунаївці,
вул. 1-гоТравня, 1
32600, смт. Нова -Ушиця,
вул. Подільська, 17, кімн.403

Також можете звернутись до підпорядкованих структурних підрозділів Головного управління, які знаходяться по районах:

Білогірське районне управління

30200, смт. Білогір’я, вул. Підгорянська, 19
тел. (03841)2-17-93
bilogirya.vet@gmail.com

Віньковецьке районне управління

32500, смт. Віньківці, вул. Відродження, 48
тел. (03846) 2-16-74
dpss@i.ua

Волочиське районне управління

31200, м. Волочиськ, вул. Копачівська, 5
тел. (03845)4-19-93
volveterina@ukr.net

Городоцьке районне управління

32000, м.Городок, вул. Чайковського, 2
тел. (03851) 3-18-22
derjprodspoj_gorodok@ukr.net

Деражнянське районне управління

32200, м. Деражня, вул. Промислова, 26
тел. (03856)3-00-02
derupr@consumerhm.gov.ua

Дунаєвецьке районне управління

32400, м. Дунаївці,вул.МТС, 27
тел. (03858) 3-11-69
vetlikdyn@gmail.com

Ізяславське районне управління

30300, м.Ізяслав, вул. Острізька, 21
тел. (03852)4-11-62
vetmediz@ukr.net

Кам'янець-Подільське міськрайонне управління

32300, м. Кам’янець-Подільський,
вул.Нігинське шосе, 30а
тел. (03849) 4-14-14
аnna-lyamina2014 @gmail.com

Красилівське районне управління

31000, м.Красилів, вул.Булаєнка, 29
тел. (03855)4-30-93
uvmkras@gmail.com

Летичівське районне управління

31500, смт. Летичів, вул.Горького,16
тел. (03857)-9-15-40
vetlet@ukr.net

Новоушицьке районне управління

32600, смт. Нова - Ушиця, вул. Ветеринарна, 16
тел. (03847)-2-13-79
vetmuch@meta.ua

Полонське районне управління

30500, м. Полонне, вул. Князя Романа, 9
тел. (0382) 3-47-20
polvet@ukrpost.ua
rpoveda123polvet@qmail.com

Славутське районне управління

30070, Славутський район,
с. Улашанівка, вул. Ганнопільське шосе, 4
тел. (03842) 7-04-86
slavuprvet@meta.ua

Старокостянтинівське міськрайонне управління

31100, м. Старокостянтинів, вул. 1Травня, 26
тел. (03854)4-21-44
vdcc-starokost@i.ua
upr.vm.starokos@ukr.net

Старосинявське районне управління

31400, смт Стара Синява, вул. Толстого, 17
тел. 03850) 2-04-52
stsinvet@ukr.net

Теофіпольське районне управління

30600, смт Теофіполь
вул..Небесної Сотні,63
тел. (03844) 3-14-75
uprteowetmed@ukr.net

Хмельницьке районне управління

31336, Хмельницький район,
с.Шаровечка, вул.Львівське шосе, 2
тел. (0382)67-22-98
xmrayvet@ukr.net

Чемеровецьке районне управління

31600, смт.Чемерівці, вул.Пушкіна, 19
тел.(0259)-9-28-62
chemconsumer18@gmail.com

Шепетівське районне управління

30400, м. Шепетівка,
вул. Героїв Небесної Сотні, 94
vetshep12@gmail.com

Ярмолинецьке районне управління

32100, смт. Ярмолинці, вул. Пушкіна, 65
тел.(03853) 2-16-94
yarmvetmed@gmail.com

Хмельницьке міське управління

29000, м. Хмельницький, вул. Чорновола, 176/1
тел. (0382)64-31-07
uvmkhmel@gmail.com

Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі»

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми  «Підтримка громадянського суспільства в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження» оголошує спеціалізований конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі»
Мета конкурсу – посилення залучення організацій громадянського суспільства до процесів публічного діалогу з органами влади щодо питань реалізації пенсійної реформи.
Проекти, подані на спеціалізований конкурс «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі», мають бути спрямовані на активізацію громадського обговорення з зацікавленими сторонами впровадження закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. та публічного діалогу з органами влади щодо їх реалізації в одній чи декількох з наступних областей: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька або Херсонська області.
Проекти, подані на конкурс, мають передбачати:
- проведення аналізу неформальної зайнятості населення регіону та кількості трудових мігрантів, виявлення вразливих місцевих громад з великою кількістю осіб передпенсійного віку із недостатнім страховим стажем для нарахування пенсії,
- проведення оцінки стану обізнаності населення із недостатнім стажем виявлених вразливих громад щодо можливої затримки отримання пенсій,
- проведення порівняльної оцінки ефективності місцевих соціальних програм, місцевих пільг та допомог, виявлення кращих практик,
- аналіз реалізації пенсійної реформи на регіональному рівні, виявлення «вузьких» місць та «підводних каменів» реформи,
- діалог з зацікавленими сторонами впровадження пенсійної реформи через проведення презентаційних заходів і публічних обговорень результатів дослідження,
- розробку рекомендацій щодо реалізації пенсійної реформи в одній чи декількох з наступних областей: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька або Херсонська області.
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:
• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 1 року;
• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);
• запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче).
Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проекту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ.
Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.
Деталі за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5865

Увага!

     Публічне представлення головним розпорядником коштів інформації про використання бюджетних коштів за бюджетними програмами буде проводитися 14 березня 2018 року о 10:00 у залі засідань райдержадміністрації

Розпорядження голови райдержадміністрації від 01.03.2018р. № 133/2018-р «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 11 січня 2018 року № 20/2018-р»

02.03.2018

Увага!  Конкурс  «Кращий державний службовець»

     Національним агентством  України з питань державної служби оголошено проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в 2018 році (окреме доручення Голови НАДС від 23 лютого 2018 року № 11/0/8-18).
Державні службовці, бажаючі взяти участь у Конкурсі, подають документи до організаційного комітету з проведення  І туру Конкурсу (каб. 316 райдержадміністрації) до 20 березня 2018 року.
Запрошуємо до участі в Конкурсі у номінації «Кращий керівник», держслужбовців категорії «Б» зі стажем роботи держслужби не менше 3 роки, з них не менше 1 року на керівній посаді. У номінації «Кращий спеціаліст», держслужбовців категорії «В» зі стажем роботи держслужби не менше  2 роки.
У конкурсі можуть брати участь державні службовці, які не мають дисциплінарних стягнень.

Оргкомітет

28.02.2018

Увага!

      Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади – начальника відділу з питань організації надання адміністративних послуг райдержадміністрації. Прохання до усіх бажаючих взяти участь у конкурсі подавати документи відповідно умов проведення конкурсу. Детальна інформація за телефоном  вказаним в умовах конкурсу або каб.316 райдержадміністрації. Документи подаються  в відділ організаційно-кадрової роботи каб.316, вул. Соборної України, буд.15, смт. Віньківці.
Особи, бажаючі взяти участь у конкурсі подають електронну декларацію за 2017 рік та після заповнення її в електронному варіанті, роздруковують та подають в паперовому вигляді разом з іншими документами відповідно до умов конкурсу.
Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 648).

28.02.2018

Публічний звіт голови Віньковецької районної державної адміністрації

      23 лютого 2018 року о 10.00 годині за адресою: смт Віньківці, вул.Соборної України, 15, у  залі засідань райдержадміністрації відбудеться публічний звіт голови Віньковецької районної державної адміністрації В.Б.Лелюка.
Регламент проведення публічного звіту:
10:00 – 10:30  –  звіт про результати роботи за 2017 рік;
10:30 – 11:00  – запитання та відповіді.
Контактна особа з питань проведення заходу:  начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації О.С.Пуківська (контактний телефон 2-12-55, email: vinadm@vin-km.gov.ua).

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ за 2017 рік голови Віньковецької районної державної адміністрації Лелюка Віталія Борисовича

16.02.2018

Деражнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області інформує

     Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування “ № 1105 від 23.09.1999  та Положення  про Деражнянське відділення,  покладено на Деражнянське  відділення   завдання  щодо реалізації  державної політики у сферах  соціального  страхування  від нещасного випадку  на виробництві та профзахворювання, які спричинили  втрату працездатності,у зв’язку з тимчасовою  втратою працездатності,медичного страхування та забезпечення  дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах на території Деражнянського  та  Віньковецьких  районів  Хмельницької області .
      З метою  інформування  населення  щодо дій у разі  настання  нещасного випадку на виробництві  повідомляємо наступну інформацію.
     У разі настання нещасного випадку безпосередній керівник робіт зобов’язаний :
- терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити у разі потреби його доставку до лікувально-профілактичного закладу;
-  негайно  повідомити  роботодавця  про  те,  що  сталося;
- зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування (далі - устаткування) у такому стані, в якому вони були на момент настання нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків та порушення виробничих процесів), а також вжити заходів до недопущення подібних нещасних випадків.
     В свою чергу роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов’язаний:
  - протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок Деражнянському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області ;
 - зробити запит до лікувального закладу про характер і тяжкість ушкодження   
 потерпілого ;
 - протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у    
 складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.  Також,  
роботодавець зобов’язаний створити належні умови для роботи комісії .
 Комісія зобов’язана протягом трьох робочих днів з моменту її утворення:
   - обстежити місце настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб - свідків нещасного випадку та   
   причетних до нього осіб;
   - визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці;
   - з’ясувати обставини і причини настання нещасного випадку;
   - вивчити первинну медичну документацію ;
   - визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом;
   - установити осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, а також розробити план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам;
     - скласти у п’яти примірниках акт проведення розслідування нещасного випадку за  формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом; за формою Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом) і передати їх роботодавцеві для затвердження;
    - видати наказ про результати розслідування нещасного випадку.
   Акти за формою Н-5 і Н-1 підписуються головою та всіма членами комісії. У разі незгоди із змістом акта член комісії підписує його з відміткою про наявність окремої думки, яку викладає письмово і додає до акта за формою Н-5 як його невід’ємну частину.
   Строк розслідування може бути продовжений за письмовим погодженням з територіальним органом управління Держпраці у Хмельницькій області за місцезнаходженням підприємства.
   У разі коли нещасний випадок визнаний комісією таким, що не пов’язаний з виробництвом, складається лише акт за формою Н-5.
   Нещасні випадки реєструються у Журналі реєстрації осіб, що потерпіли від нещасних випадків на виробництві за встановленою формою.
   Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, випадок смерті  або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків роботодавець зобов’язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії  повідомлення   про нещасний  випадок  за встановленою формою:
   - територіальному органові  управління Держпраці у Хмельницькій області  за місцезнаходженням підприємства;
  - Деражнянському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області  за місцезнаходженням  підприємства.

    При  виникненні питань, що стосуються  загальнообов’язкового  державного соціального страхування необхідно звертатись за адресою: м. Деражня, вул.  Подільська 1, телефон начальника відділення  2-10-78, тел..факс, 2-19-86.

 

Про затвердження тарифів на водопостачання, водовідведення та утилізацію твердих побутових відходів


Календарь
Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Зодіак: Стрілець
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Віньковецька районна державна адміністрація